|

سقوط سنگین بورس، شاخص را از کانال ۱.۶ میلیون خارج کرد

سقوط سنگین بورس، شاخص را از کانال ۱.۶ میلیون خارج کرد

بورس هفته را با افتی سنگین آغاز کرد.

به گزارش مملکت م ، شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (شنبه، ۱۰ دی‌ماه) با ۵۶ هزار و ۸۱۹ واحد کاهش در ارتفاع یک میلیون و ۵۹۰ هزار واحدی ایستاد.

شاخص هم‌وزن با ۱۱ هزار و ۶۷۴ واحد کاهش به ۴۶۹ هزار و هفت واحد و شاخص قیمت با ۶ هزار و ۹۴۹ واحد افت به ۲۷۹ هزار و ۱۶۹ واحد رسید.

شاخص بازار اول، ۵۰ هزار و ۴۹۵ واحد و شاخص بازار دوم، ۸۶ هزار و ۸۸۴ واحد کاهش را ثبت کردند.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۱۴ میلیارد و ۹۸۳ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۷۹ هزار و ۳۲۴ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین گروه مپنا (رمپنا) با یک هزار و ۱۱۸ واحد، تامین سرمایه لوتوس پارسیان (لوتوس) با ۱۱۰ واحد، داروپخش (وپخش) با ۹۸ واحد و آلومینیوم ایران (فایرا) با ۹۷ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشت.

در مقابل فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با چهار هزار و ۴۳۹ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با سه هزار و ۱۳۴ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با سه هزار و ۲۶ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۲ هزار و ۷۷۷ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۲ هزار و ۶۰۴ واحد و پالایش نفت اصغهان (شپنا) با ۲ هزار و ۳۱۰ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس به همراه داشت.

بر پایه این گزارش، امروز نماد شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ایران خودرو (خودرو)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، پالایش نفت تهران (شتران)، پالایش نفت اصفهان (شپنا) و پالایش نفت بندرعباس (شبندر) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه سه میلیارد و ۸۰ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۲ هزار و ۱۸۱ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۲۹۰ واحد کاهش داشت و به ۲۰ هزار و ۱۲۶ واحد رسید.

در این بازار بیش از ۶ میلیارد و ۷۱۲ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۳۹۰ هزار و ۴۷۵ نوبت بود.

بیمه پاسارگاد (بپاس)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، بهمن دیزل (خدیزل)، اعتباری ملل (وملل) و مدیریت سرمایه گذاری کوثر بهمن (وکبهمن) تاثیر مثبت بر این شاخص داشتند.

در ادامه پلیمر آریاساسول (آریا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین (صبا)، پتروشیمی تندگویان (شگویا) و آهن و فولاد غدیر ایرانیان (فغدیر) تاثیر منفی بر این شاخص داشتند.

انتهای پیام/

نظرات