|

رشد پاییزه بیمه سینا با اصلاح پرتفو و توسعه فروش

رشد پاییزه بیمه سینا با اصلاح پرتفو و توسعه فروش

صورت‌های مالی منتشره بیمه سینا در فصل سوم سال ۱۴۰۱ نشان از تحقق اهداف پیش بینی شده دارد.

به گزارش مملکت ما به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بیمه سینا، در پاییز سال جاری زیان ۲ هزار و ۹۷۴ میلیارد و ۸۸۳ میلیون ریالی ثبت شده در نیمه اول ۱۴۰۱ به یک هزار و ۳۱۱ میلیارد و ۸۰۱ میلیون ریال کاهش یافته و انتظار می‌رود در سال آینده تبدیل به سود شود.

بر اساس این گزارش، پرتفوی ۹ ماهه سال ۱۴۰۱، نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۱۰۳ درصد رشد را تجربه کرده است که به رقم ۳۹ هزار میلیارد ریال رسیده. این رقم نسبت به پایان سال مالی ۱۴۰۰، رشد ۶۰ درصدی را نشان می‌دهد.

این گزارش می‌افزاید، نسبت خسارت در ۹ ماهه سال جاری به ۵۷ درصد رسیده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۶ درصد و در قیاس با عملکرد سال مالی قبل معادل ۱۳‌ درصد کاهش داشته که این موضوع در نتیجه پایش مستمر پرتفو، حذف پرتفوهای زیان‌ده و جایگزینی آن با پرتفوهای با نسبت خسارت مناسب و اقتصادی صورت گرفته است.

در بخشی از این گزارش به رشد ۱۰۳ درصدی حق بیمه صادره و رشد ۸۲ درصدی خسارت‌های پرداختی اشاره شده است که این امر نتیجه‌ی بهبود عملکرد بیمه‌ای شرکت نسبت به سنوات قبل است.

خاطرنشان می‌سازد، افزایش ۷۰ درصدی ذخایر که در نتیجه افزایش ذخیره حق بیمه عاید نشده عمدتاً در رشته درمان گروهی به علت افزایش در پرتفوی حق بیمه صادره در ۹ ماهه سال ۱۴۰۱ مطابق محاسبات آئین‌نامه شماره ۵۸ مصوب شورای عالی بیمه و روش فصلی بوده است که ذخایر مذکور و سایر ذخایر به منظور پوشش ریسک‌های آتی مطابق آئین‌نامه بیمه مرکزی الزامی شده و از نکات مثبت عملکردی در مواجهه با ریسک‌های تحقق نیافته در سنوات آتی است.

در صورت‌های مالی منتشر شده، درآمد سرمایه‌گذاری‌های شرکت در ۹ ماهه با توجه به بهبود شرایط بازار سرمایه معادل ۶۵۹ میلیارد ریال را نشان داده است که در حال حاضر به بیش از یک‌هزار میلیارد ریال رسیده است.

گفتنی است بیمه سینا در این دوره، هدف خود را بر محورهای مهمی مانند اصلاح پرتفوی بیمه‌گری، بازنگری در ساختار سرمایه‌گذاری، توسعه فروش به ویژه در حوزه بیمه‌های زندگی و جلب رضایت حداکثری سهامداران قرار داده است که با تدوین برنامه‌های کوتاه مدت و بلندمدت برای رسیدن به این اهداف می‌کوشد.

انتهای پیام/

نظرات

پربازدید ترین اخبار