|

تایرهای بایاس گران شدند

تایرهای بایاس گران شدند

براساس آخرین جلسه هیات مدیره انجمن صنفی صنعت تایر، با موافقت و امضای مدیران عامل عضو این انجمن، افزایش ١٠ درصدی نرخ تایرهای بایاس (تایرهای وانتی، باری اتوبوسی، کشاورزی و راهسازی) تایید شد.

به گزارش مملکت ما ، طبق ابلاغیه ارائه شده از صورت جلسه هیات مدیره انجمن صنفی صنعت تایر تصمیم گرفته شد که نرخ تایرهای بایاس به میزان ۱۰ درصد، مشمول افزایش قیمت شود.

در این صورت جلسه که به امضای مدیران عامل تایرساز عضو انجمن صنفی صنعت تایر رسیده، قید شده است:

"عطف به جلسه مورخ ١۴٠١/١١/١٠ تولیدکنندگان تایرهای بایاس، مقرر شد قیمت تایرهای بایاس (تایرهای وانتی، باری اتوبوسی، کشاورزی و راهسازی) به میزان ١٠ درصد از تاریخ ١٢ بهمن ماه ١۴٠١ افزایش پیدا کند."

گفتنی است که اعضای هیات مدیره انجمن صنفی صنعت تایر نیز اخیراً ضمن گلایه ازقیمت‌گذاری دستوری که دامن‌گیر صنعت تایر نیز شده است، این شیوه قیمت‌گذاری را مهمترین چالش این صنعت خوانده و خواستار خروج قیمت‌گذاری از شیوه دستوری و واگذاری تعیین‌ قیمت بر عهده تولیدکننده یا عرضه تایرهای تولیدی در بورس کالا شدند.

فعالان این صنعت معتقدند که عرضه در بورس قیمت‌ها را کاهش می‌دهد و التهاب بازار را کم می‌کند.

یادآوری می‌شود که سال گذشته، در حالیکه دولت اجازه افزایش نرخ تایرهای داخلی را نداد، سال جاری نیز به پیشنهاد افزایش ٧٠ درصدی قیمت تایرهای تولیدی داخل توجهی نشد و تنها با افزایش ٣٠ درصدی موافقت و این افزایش مصوب شد.

انتهای پیام/

نظرات

پربازدید ترین اخبار