|

با آغاز به کار رسمی شبکه هوشمند مبادلات اقساطی (هما) انجام می‌شود؛تأمین کالا و خدمات به صورت اقساط بدون بهره برای کارکنان دولت

با آغاز به کار رسمی شبکه هوشمند مبادلات اقساطی (هما) انجام می‌شود؛تأمین کالا و خدمات به صورت اقساط بدون بهره برای کارکنان دولت

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از آغاز به کار رسمی شبکه هوشمند مبادلات اقساطی (هما) در کشور خبر داد.

به گزارش مملکت ما ،بر اساس اعلام مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، اجرای آزمایشی این طرح در ماه‌های قبل آغاز و در دهه فجر امسال مقدمات اجرای فاز اصلی آن مهیا و در حال حاضر این شبکه در حال بهره‌برداری است.

شبکه هما از تولیدکنندگان، واردکنندگان مواد اولیه، شرکت‌های پخش، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، اصناف و ذی‌حسابی ادارات و سازمان‌های دولتی تشکیل شده و هدف آن هوشمندسازی و تسهیل مبادلات اقساطی بین فعالان حوزه تولید و خدمات است.

امین کلاهدوزان در این باره گفت: تاکنون بیش از هشت هزار فروشگاه در سرتاسر کشور در این طرح عضو شده و با توجه به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر تأمین کالا و خدمات به صورت اقساط بدون بهره برای کارکنان دولت، این طرح در ابتدا برای کارکنان وزارت صمت و سازمان‌های تابعه، سپس برای کارکنان وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، نیرو، فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز وزارت آموزش و پرورش آغاز شده است.

سایر کارکنان محترم دولت نیز بر اساس اولویت ثبت‌نام و تأمین منابع می‌توانند از تاریخ ۱۵ اسفند با مراجعه به آدرس Homa.behinyab.ir از مزایای این طرح استفاده کنند.

به گفته وی، پیرو فراخوان‌های صورت گرفته توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به عنوان مجری شبکه هما، از کلیه تولیدکنندگان، تامین‌کنندگان شرکت‌ها، بانک‌ها و موسسات تسهیلات یار فعال در حوزه تامین اعتبار برای عضویت و ارائه خدمات در این شبکه دعوت صورت گرفته است که تاکنون توافقات با ۳ مجموعه مجری نهایی شده است. علاوه بر این تاکنون بیش از ۱۰۰ نام تجاری معتبر در حوزه تأمین کالا در این طرح مشارکت داشته‌اند. تنوع کالا و خدمات در این طرح تاکنون بیش از ۱۲ هزار قلم کالا و خدمت بوده و این تعداد در حال افزایش است.

در حال حاضر ظرفیت ارائه خدمات این شبکه برای ۲ میلیون خانوار فراهم شده است که این ظرفیت تا انتهای سال آینده به ۷ میلیون خانوار خواهد رسید.

انتهای پیام

نظرات

پربازدید ترین اخبار