|

قطار گرانی‌ها به ماهی و آبزیان رسید

قطار گرانی‌ها به ماهی و آبزیان رسید

مدیرعامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی قیمت تمام شده هرکیلو قزل آلا را ۱۱۰ تا ۱۱۵ هزارتومان اعلام کرد و گفت: با افزایش میزان صادرات، قزل آلا به نرخ تمام شده تولید نزدیک می شود.

به گزارش مملکت ما ، آرش نبی زاده گفت: قیمت کنونی هرکیلو قزل آلا سرمزرعه ۱۰۸ تا ۱۱۰ هزارتومان و عمده فروشی ۱۱۲ تا ۱۱۴ هزارتومان و سالمون سرمزرعه ۱۲۳ تا ۱۲۵ هزارتومان و سرمزرعه ۱۳۰ هزارتومان است.

به گفته او، با توجه به افزایش واردات تخم چشم زده و بارش های اخیر پیش بینی می شود که تولید قزل آلا در سال آینده افزایش یابد.

نبی زاده قیمت تمام شده هرکیلو قزل آلا را ۱۱۰ تا ۱۱۵ هزارتومان اعلام کرد و گفت: با افزایش میزان صادرات، قزل آلا به نرخ تمام شده تولید نزدیک می شود.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی افزود: با توجه به سیل تابستان و آسیب دیدن بخشی مزارع پیش بینی می شود که امسال تولید قزل آلا به ۱۰۰ هزارتن برسد، اما سال آینده میزان تولید به ۱۳۵ تا ۱۴۰ هزارتن می رسد.

او درباره آخرین وضعیت صادرات قزل آلا گفت: بنابر آمار ۹ ماهه ۷ هزار و ۵۰۰ تن قزل آلا به بازارهای هدف صادر شد که پیش بینی می شود تا پایان سال به ۹ هزارتن برسد. عمده صادرات به کشورهای عربی و اوراسیاست و به زودی بازار ترکیه را بدست می گیریم.

انتهای پیام/

نظرات