|

نمایشگاه عرضه مستقیم ماهی شب عید، ۱۸ اسفند آغاز می‌شود

نمایشگاه عرضه مستقیم ماهی شب عید، ۱۸ اسفند آغاز می‌شود

رییس سازمان شیلات ایران اعلام کرد: عرضه مستقیم ماهی شب عید از ۱۸ تا ۲۸ اسفند در قالب نمایشگاه در تهران و تمام استان‌های کشور با مشارکت تشکل‌های تولیدکننده برگزار می‌شود.

به گزارش مملکت ما ، سید حسین حسینی در حاشیه رویداد کارآفرینی نوآورانه دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین حوزه شیلات در جمع خبرنگاران افزود: عرضه مستقیم ماهی شب عید در تهران در پنج بازار تخصصی و در استان‌ها در یک یا دو بازار صورت می‌گیرد.

وی اظهار داشت: ماهی شب عید با توجه به نیاز بازار تامین و عرضه می‌شود.

معاون وزیر در سازمان شیلات، در پاسخ به پرسش خبرنگار ما درباره تولید بچه ماهی در کشور تصریح کرد: امسال با تولید ۳۶۰ میلیون قطعه تخم چشم‌زده ماهی قزل‌آلا در داخل، ۷۷ درصد نیاز کشور تامین شده است.

حسینی با بیان این که ایران در تولید بچه کپورماهیان به خودکفایی رسیده است، گفت: امسال ۵.۵ میلیارد لارو میگو تولید شده که نسبت به سال گذشته ۲۲ درصد افزایش یافته است.

وی در مورد تامین بچه‌ماهی برای پرورش در قفس نیز اذعان داشت: پرورش ماهی در قفس صنعت نویی است و امسال موسسه تحقیقات علوم شیلاتی به بیوتکنولوژی آن دست یافته که در اختیار بخش خصوصی قرار می‌گیرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ابراز امیدواری کرد؛ با بومی‌سازی تکنولوژی‌ها بتوان به خوداتکایی در تولید بچه‌ماهی در قفس دست یافت.

وی درباره برنامه تولید آبزیان در کشور گفت: با تدوین برنامه تحولی، امیدواریم در افق سال ۱۴۰۴ به تولید حدود ۲.۶ میلیون تن آبزی برسیم و به عنوان هاب منطقه غرب آسیا در حوزه آبزی‌پروری مطرح شویم.

حسینی اظهار داشت: در بحث فراهمی و ارزان‌سازی محصول، علاوه بر افزایش تولید در واحد سطح و کاهش هزینه‌های تولید برای صنایع فرآوری، امسال با فرآوری ماهیان ارزان‌قیمت که از طریق تولید دانش‌بنیان صورت گرفته، امیدواریم این ماهیان، سهمی را در سفره مصرف کنندگان پیدا کنند.

انتهای پیام/

نظرات

پربازدید ترین اخبار