"

آغاز برداشت سیب زمینی در استان گلستان

آخرین اخبار

24 اردیبهشت 1402 | کشاورزی

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: بر اساس برآوردها امسال از پنج هزار و ۵۰۰ هکتار زمین زراعی سیب زمینی، حدود ۱۴۰ هزار تن محصول برداشت خواهد شد.

به گزارش مملت ما، علی اکبر مهقانی بعدازظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد سطح زیر کشت سیب زمینی بهاره در استان در سال زراعی جاری پنج هزار و ۵۰۰ هکتار بوده که عملیات برداشت این محصول از اواسط اردیبهشت ماه آغاز شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گلستان افزود: علیرغم خشکسالی کم سابقه در استان گلستان تولید ۱۴۰ هزار تنی این محصول را در استان پیش بینی می‌کنیم.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت: سیب زمینی بهاره استان گلستان بیش از ۷۰ درصد نیاز این محصول غذایی در کشور را در اردیبهشت و خرداد تأمین می‌کند و از این لحاظ بسیار حائز اهمیت است.

گلستان از قطب‌های مهم کشت سیب زمینی کشور به شمار می‌رود که سالانه حدود هشت هزار هکتار از زمین‌های این خطه در دو فصل بهار و پاییز به زیرکشت این محصول می‌رود و نیاز بخش زیادی از مصرف کشور (اعم از تازه خوری و فرآوری کارخانه‌ها) از سوی کشاورزان این استان تولید و تأمین می‌شود.

انتهای پیام/

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *