"

امسال، ۱۳۰ هزار تن گندم در دزفول خریداری شده است

آخرین اخبار

26 خرداد 1402 | کشاورزی

مدیر جهاد کشاورزی دزفول با بیان اینکه در سال زراعی جاری رکورد خرید گندم در این شهرستان شکسته شد، گفت: ۱۳۰ هزار تن گندم از کشاورزان دزفول خریداری شد.

به گزارش مملکت ما، بهروز قمرزاده روز جمعه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه در مصلای امام علی(ع) دزفول افزود: این رکورد تولید با توجه به بارش‌ها و همت کشاورزان، همکاران جهاد کشاورزی و مراکز تحقیقاتی محقق شد.

وی ادامه داد: نرخ خرید تضمینی گندم از کشاورزان دزفول ۱۵۰ هزار ریال به ازای هر کیلوگرم اعلام شده که تاکنون ۱۱۵ هزار ریال به ازای هر کیلوگرم پرداخت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی دزفول با اشاره به نظارت‌های جهاد کشاورزی بر بازار گفت: ۲۶۳ نانوایی داریم که ۱۶۳ نانوایی در روستاها واقع است.

قمرزاده توزیع اقلام غذایی در شهرستان را یادآور شد و اظهار کرد: حدود ۶۵ تن گوشت منجمد و بیش از ۳۰۰ تن مرغ از دهه فجر تاکنون در شهرستان دزفول توزیع شده است.

وی توزیع ۹۱ تن قند بسته بندی و یکهزار و ۶۶ تن برنج دانه بلند در این مدت را یادآور شد و افزود: چهار هکتار زمین در پارک لاله به عنوان بوستان شهدای جهاد کشاورزی از سوی منابع طبیعی اختصاص یافت و قرار است ۱۰ هزار اصله نهال در این بوستان کاشته شود.

قمرزاده با بیان اینکه هفته جهاد کشاورزی از ۲۱ تا ۲۷ خرداد است، گفت: برای مهار تورم که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، همه باید با هم باشیم که جا دارد از امام جمعه، نماینده، فرماندار دزفول و سایر مسوولان که فعالیت‌های جهاد کشاورزی را رصد می‌کنند و پا به پای ما پیگیر رفع مشکلات بخش کشاورزی هستند، قدردانی کنم.

وی قله فعالیت‌های جهاد کشاورزی را امنیت غذایی جامعه عنوان کرد و افزود: ۳۰ درصد از عوامل سرطان‌ها مربوط به غذا است که امیدواریم مردم، کشاورزان و تشکل‌های کشاورزی برای تحقق وظایف جهاد کشاورزی همراهی کنند.

انتهای پیام/

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *