"

آغاز برداشت ۱۹ هزار تن آلبالو در آذربایجان‌غربی

آخرین اخبار

12 تیر 1402 | کشاورزی

سرپرست مدیریت باغبانی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: برداشت بیش از ۱۹ هزار و ۶۰۰ تن آلبالو از سطح ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار از باغ‌های استان آغاز شد.

به گزارش مملکت ما، حکمت جعفری افزود: ارقام مجاری و محلی تنها رقم های آلبالوی موجود در استان به شمار می‌روند و شهرستان های خوی و ارومیه به ترتیب بیشترین سطح زیر کشت این محصول را به خود اختصاص داده اند.

وی با اشاره به اینکه در سایر شهرستان‌های آذربایجان‌غربی نیز این میوه در سطح کمتری کشت شده‌ است، اضافه کرد: بیش از ۵۰ درصد آلبالوی تولیدی در استان در صنایع تبدیلی مصرف و مابقی در منازل توسط بانوان به صورت خشک شده، در تهیه دمنوش، لواشک، فریز شده در یخچال و در مصارفی چون تهیه مربا و شربت کاربرد دارد.

وی اظهار کرد: باتوجه به کیفیت بالای آلبالوی منطقه، این محصول علاوه بر مصرف آن در داخل استان، به سایر نقاط کشور و کشورهای همجوار نیز صادر و در مصارف خانگی و صنایع تبدیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سرپرست مدیریت باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی افزود: آذربایجان‌غربی حدود ۱۲۲ هزار هکتار باغ است که میوه‌هایی نظیر سیب،هسته دارها، و انواع انگور، گلابی، گیلاس، و سایر میوه ها در این استان کشت می شود.

انتهای پیام/

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *