"

مخالفت سازمان بازرسی با عرضه خودرو در بورس کالا

آخرین اخبار

درحالی‌که در روزهای گذشته برخی خودروسازان به‌دنبال عرضه مجدد تولیدات خود در بورس بودند، امروز رییس سازمان بازرسی کل کشور آب پاکی را روی دست آنها ریخت و اعلام‌کرد: اگر خودروسازان اقدام به ارائه خودرو در بورس کنند و با قیمتی بالاتر از نرخ مصوب به فروش برسد، گران‌فروشی است و سازمان تعزیرات با آن برخورد خواهد کرد.

به گزارش مملکت ما، عرضه خودرو در بورس کالا که از چند ماه گذشته با حاشیه‌هایی همراه بود و مخالفت شورای رقابت منجر به توقف چند ماهه عرضه این کالا در بورس شد. در هفته‌های گذشته اطلاعیه‌ای مبنی بر عرضه ۶۰۰ دستگاه دیگنیتی پرستیژ به بورس کالا منتشر شد که از همان ابتدا با حاشیه‌هایی همراه و شورای رقابت ضمن اعلام مخالفت خود با این اقدام خواستار توقف عرضه این کالا به بورس شد.

بنابر جزئیات طرح فروش دیگنیتی پرستیژ در بورس کالا، درصد پیش پرداخت سفارش خرید این محصول ۱۰۰ درصد اعلام و قیمت پایه این محصول یک میلیارد و ۲۹۶ میلیون تومان اعلام شده بود، امابه علت غیرقانونی بودن عرضه خودرو در بورس کالا، این اقدام متوقف شد.

بنا بر این گزارش، با توجه به راه‌اندازی سامانه یکپارچه خودرو، همه خودروسازان داخل و مونتاژکاران، موظف هستند همه تولیدات خود را فقط در سامانه یکپارچه و بر اساس نرخ مصوب شورای رقابت، عرضه کنند و به فروش برسانند که این اقدام گروه بهمن موتور بر خلاف قوانین است.

این در حالی است که این خودروساز مونتاژکار در مرحله دوم طرح یکپارچه فروش خودرو هیچ محصولی را عرضه نکرد و مدعی بود که خودرو برای عرضه ندارد و محصولاتش را به مشتریان در سامانه یکپارچه عرضه کردند.

‌پس از اطلاعیه عرضه دیگنیتی در بورس کالا، ‌شورای رقابت و معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت در نامه‌هایی جداگانه به بهمن‌موتور، عرضه خودرو در بورس کالا را غیرمجاز اعلام کردند و از این شرکت خواستند عرضه متخلفانه دیگنیتی در بورس کالا را متوقف کند.

«سیدمحمدرضا سیدنورانی» رییس شورا و مرکز ملی رقابت در نامه‌ای خطاب به مدیرعامل بهمن‌موتورز اخطار داد که عرضه خودرو در بورس اقدامی ضدرقابتی و متخلفانه است و باید به‌سرعت متوقف شود.

انتهای پیام/

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *