"

رشد دوباره شاخص بورس

آخرین اخبار

9 اردیبهشت 1402 | بورس/ بازار سهام

بازار سرمایه نخستین روز کاری خود در هفته جاری را با فتح کانال‌های جدید آغاز کرد؛ به طوریکه شاخص کل بورس وارد کانال دو میلیون و ۴۰۰ هزار واحد و شاخص کل فرابورس نیز وارد کانال ۳۰ هزار واحد شدند.

به گزارش مملکت ما، شاخص کل بورس امروز با ۷۳ هزار و ۲۵۵ واحد افزایش تا رقم دو میلیون و ۴۳۸ هزار واحد صعود کرد. شاخص کل با معیار هموزن نیز با صعودی ۱۴ هزار و ۴۵۱ واحدی رقم ۸۰۰ هزار و ۹۴۶ واحد را ثبت کرد. در این بازار یک میلیون معامله به ارزش ۱۸۶ هزار و ۳۶۷ میلیارد ریال انجام شد. ۶۷ درصد نمادهای بورسی مثبت بودند که از میان آن‌ها فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و ملی صنایع مس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

ورود فرابورس به کانال ۳۰ هزار واحد

شاخص کل فرابورس نیز امروز در صعودی بی سابقه ۶۲۷ واحد افزایش یافت و با ورود به کانال ۳۰ هزار واحد رقم ۳۰ هزار و ۳۷۰ واحد را ثبت کرد. در این بازار ۵۸۷ هزار معامله انجام شد که ۲۴۱ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال ارزش داشت. ۷۰ درصد نمادهای فرابورسی مثبت بودند که سنگ آهن گهر زمین، پلیمر آریا ساسول و فولاد هرمزگان جنوب نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.

طی معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی از صندوق‌ها و بیشترین ورود پول حقیقی به فلزات اساسی بود.

انتهای پیام/

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *