"

۵۲ میلیون نفر در کشور گواهینامه رانندگی دارند / یک سوم خودروها فرسوده هستند

آخرین اخبار

30 خرداد 1402 | اخبار برتر, خودرو

رئیس پلیس راهور فراجا با اشاره به اینکه ۳۷ میلیون وسیله نقلیه در کشور وجود دارد، گفت: ۳۵ درصد وسایل نقلیه کشور در سن فرسودگی و اسقاط هستند.

به گزارش مملکت ما، سردار سید کمال هادیان‌فر روز سه شنبه در جلسه شورای راهبری کاهش تصادفات استان آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه ۹۶ درصد حمل‌ونقل کشور، حمل‌ونقل زمینی است و حجم ترددها در سال گذشته ۷.۶ میلیارد تردد در ۲۹۷ هزار کیلومتر راه‌های کشور بود، گفت: ۵۲ میلیون نفر در کشور ما گواهینامه رانندگی دارند و هرسال یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر گواهینامه جدید دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه میزان مرگ ناشی از تصادفات رانندگی در ساله‌ های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۳ افزایش داشت؛ اما از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۵ روند کاهشی داشت، گفت: از این سال به بعد تصادفات دوباره روبه‌ افزایش گذاشته است.

رئیس پلیس راهور کشور اعلام کرد: در سال ۱۴۰۱ تعداد ۱۹ هزار و ۴۵۰ نفر جان‌باخته و ۳۷۸ هزار مجروح شدند که اگر کنترل نشود شاهد افزایش آمار تلفات جاده‌ای خواهیم بود.

وی با بیان اینکه انضباط ترافیکی و کاهش تصادفات از شاخصه های توسعه‌یافتگی است ، اظهار کرد: یک زمانی گفته می‌شد که در بروز تصادفات سه عامل انسان، راه و وسیله نقلیه نقش دارند؛ ولی اکنون پنج عامل مدیریت، راه، وسیله نقلیه و انسان و آموزش در این زمینه مورد توجه است.
۷۰۳ شهر کشور پلیس راهور ندارند

هادیان‌فر با اعلام اینکه از یک هزار و ۴۴۰ شهر کشور ۷۰۳ شهر فاقد پلیس راهور است، گفت: این شهرها همان شهرهای جدیدی هستند که در تقسیمات کشوری به شهر ارتقا یافته‌اند و در استان آذربایجان شرقی نیز ۴۵ شهر فاقد پلیس راهور هستند.
وی همچنین گفت: ما ۵۲۰۰ نقطه حادثه‌خیز در کشور داریم که ۲۰۰۰ نقطه آن شهری و ۳۲۰۰ نقطه آن جاده‌ای است.

انتهای پیام/

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *