"

بی‌ام‌و، دو خودروی جدید برقی رونمایی کرد

ب ام و از دو محصول برقی جدید خود، سدان ۵۳۰ ایی و ۵۵۰ ایی PHEV رونمایی کرد.

به گزارش مملکت ما، اینروزها ب ام و با سرعتی محسوس در حال گسترش و تنوع بخشیدن هر چه بیشتر خودروهای الکتریکی خود است و در‌همین راستا دو نوع موتور احتراقی جدید سری ۵ را با فناوری هایبریدی ملایم eDrive 48 ولتی به تولید میرساند.

این دو مدل که با نام‌های 530e و 550e xDrive شناخته می‌شوند، در ماه نوامبر عرضه می‌شوند و البته اکنون در آلمان قابل سفارش هستند.

در سدان BMW 530e یک موتور چهار سیلندر بنزینی با فناوری eDrive BMW ترکیب شده تا قدرتی ۲۹۹ اسب بخاری و پیمایشی ۶۲ مایل (۱۰۳ کیلومتری) برد الکتریکی را ارائه دهد.

و اما در خصوص سدان 550e xDrive باید گفت که با یک موتور شش سیلندر خطی ۴۸۹ اسب‌بخاری است و بردی تا ۵۶ مایل (۹۰ کیلومتر) را ( فقط با توان برق ) فراهم می‌کند.

سامانه eDrive این مدلها از یک گیربکس ۸ سرعته استپترونیک که در کنار موتور الکتریکی خود و با توجه به استاندارد جهانی WLTP به مصرف سوخت ترکیبی ۱.۰ تا ۰.۶ لیتر در یکصد کیلومتر دست یافته است‌.

در هر دو سدان جدید ب ام و لیست گسترده ای از تجهیزات استاندارد شامل رینگهای ۱۹ اینچی و سامانه IconicSounds Electric BMW ، سامانه های ایمنی فعال و غیرفعال و بسیاری موارد دیگر را شامل میشود.

انتهای پیام/

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *