"

۱۱ دستگاه ماینر غیرمجاز در مشهد کشف شد

آخرین اخبار

27 اردیبهشت 1402 | رمزارزهای دیجیتال

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: ۱۱ دستگاه غیرمجاز استخراج رمز ارز از سه مزرعه در مشهد کشف و ضبط شد.

به گزارش مملکت ما، بخشعلی بیاتی افزود: به دنبال رسیدگی به اخبار دریافتی از شهروندان و در قالب گشت مشترک کارشناسان بازرسی و نظارت اداره کل صمت به همراه نمایندگان اداره نظارت بر اماکن عمومی مشهد و حراست توزیع برق مشهد در بازرسی از سه واحد صنفی شامل واحد صنفی الکتریکی، واحد صنفی جگرکی و از دفتر یک شرکت بازرگانی در مجموع تعداد ۱۱ دستگاه استخراج ارز دیجیتال(ماینر) شناسایی و کشف شد.

وی بیان کرد: ارزش تقریبی ۱۱ دستگاه غیرمجاز استخراج رمز ارز مزبور ۳.۵ میلیارد ریال برآورد شده است، دستگاه‌های کشف شده به اداره کل جمع آوری وفروش اموال تملیکی استان منتقل و پرونده تخلف برای مالکین آنها تنظیم و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی استان خراسان رضوی ارسال شد.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی تاکید کرد: در آستانه نزدیک شدن به فصل گرم سال و ایام اوج مصرف برق و به منظور حفظ پایداری شبکه سراسری برق در فصول گرم پیش رو، موضوع تشدید مبارزه با قاچاق دستگاه‌های استخراج رمزارز (ماینر) در دستور کار این معاونت قرار گرفته است.

به گفته وی، ضرورت کنترل و رصد مراکز و دستگاه‌های استخراج رمز ارز، اجرای ضوابط اختصاصی تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای این گروه کالایی در سراسر استان مورد تاکید است.

انتهای پیام/

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *