"

محیط‌زیست، فاز سه کارخانه سیمان دورود را پلمب کرد

آخرین اخبار

22 خرداد 1402 | صنعت و تجارت

رییس اداره حفاظت محیط زیست دورود گفت: به دلیل بی‌توجهی به اخطارها و ادامه آلایندگی و تهدید علیه بهداشت عمومی، فاز سه کارخانه سیمان دورود پلمب شد.

به گزارش مملکت ما به نقل از روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست دورود کوروش لشنی روز دوشنبه اظهار کرد: این کارخانه به دلیل نقص فنی و بی‌توجهی به اخطارهای صورت گرفته و پس از یک فرصت زمانی تعیین شده پلمب شد.

وی افزود: همچنین در این مدت مشکلات شدید آلودگی هوای را برطرف نکرده و موجب ادامه روند تهدید علیه بهداشت عمومی شده بود.

وی اضافه کرد: برابر ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی و ماده ۱۱ قانون هوای پاک و ماده ۹ قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست و با دستور دادستان شهرستان دورود بطور قطعی و تا رفع کامل آلودگی، پلمب شد.

لشنی بیان کرد: در ماه گذشته یکبار دیگر پلمب و توقف فعالیت کارخانه در دستور کار قرار گرفت اما با قول و تعهد شفاهی و اخلاقی مدیرعامل کارخانه، این امر تعلیق شد.

وی ادامه داد: اما بعلت عدم انجام قول متولیان این‌بار پلمب فاز ۳ کارخانه قطعی است و ادامه فعالیت آن منوط به تأیید آزمایشگاهی معتمد، در مدار قرار گرفتن سیستم پایش آنلاین و اجرای جدول زمانی برای ایجاد فیلتراسیون کارآمد و رفع کامل آلودگی است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست دورود از فعالیت فاز یک و ۲ این کارخانه خبر داد و یادآور شد: پلمب اعمال شده را برای فاز سه کارخانه که بعلت عدم کارایی فیلتراسیون فعلی و نقص فنی که موجب تهدید علیه بهداشت و سلامت شهروندان شده بود، اعلام نمود.

انتهای پیام/

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *