"

کاهش ۳۰ درصدی حوادث ناشی از کار در استان زنجان

آخرین اخبار

13 فروردین 1403 | اقتصاد ایران

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: سال گذشته با مجموع اقدامات و پیگیری‌های انجام شده میزان حوادث ناشی از کار در این استان روند نزولی به خود گرفت و بروز این نوع حوادث بیش از ۳۰ درصد کاهش یافت.

به گزارش مملکت ما، طیب جعفری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: سال گذشته در خصوص نظارت بر محیط‌های کارگری پس از سال‌ها روند افزایشی حوادث ناشی از کار، این موضوع روند کاهشی به خود گرفت.

وی ادامه داد: کاهش حوادث ناشی از کار با وجود افزایش تعداد کارگاه‌ها با اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن در سطح استان اتفاق افتاده است که این موضوع ناشی از بیشتر شدن نظارت همچنین احساس مسوولیت بیشتر کارفرمایان در اجرای ضوابط ایمنی است.

جعفری خاطرنشان کرد: حوادث شغلی به هر شکل برای کارگر، کارفرما و جامعه زیان‌های اقتصادی بسیاری در بر دارد که هزینه‌های درمانی، خسارت ناشی از توقف کار به دلیل حادثه و خسارات پرداختی در صورت از کارافتادگی کارگر از جمله آنها به شمار می‌رود از این رو رعایت ضوابط برای کاهش حوادث، امری حیاتی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان همچنین به کاهش مدت زمان رسیدگی به پرونده‌های مرتبط با روابط کار در این استان اشاره کرد و گفت: مدت زمان رسیدگی به این پرونده‌ها از بالای میانگین ۶ ماه به زیر یک ماه رسیده است.

جعفری گفت: طولانی شدن فرآیند رسیدگی به پرونده‌های روابط کار موجب انباشت پنج تا ۶ هزار پرونده می‌شد که کوتاه شدن زمان رسیدگی رضایتمندی جامعه کارگری را در استان در پی داشته است.

انتهای پیام/

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *