"

کاهش ۲۷ درصدی صادرات نفت ونزوئلا

آخرین اخبار

12 مرداد 1401 | نفت و انرژی

اختلال در تامین گاز و برق باعث شد صادرات نفت ونزوئلا ۲۷ درصد کاهش ماهانه پیدا کند.

به گزارش مملکت ما، آمار رفینیتیو نشان داد صادرات نفت ونزوئلا ماه میلادی گذشته کاهش پیدا کرد. صنعت نفت ونزوئلا سال‌هاست با مشکلات عدم سرمای‌ گذاری در تعمیرات، نابسامانی داخلی و تحریمهای آمریکا دست و پنجه نرم می‌کند. با این حال انفجار یک خط لوله گاز و قطعی برق در ژوییه، فعالیتهای شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا را مختل کرد و صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی از سوی این شرکت را ۲۷ درصد در مقایسه با سطح ژوئن کاهش داد و به ۴۶۰ هزار و ۳۲۳ بشکه در روز رساند. میزان صادرات ژوئیه ۳۸ درصد کاهش در مقایسه با ژوئیه سال ۲۰۲۱ داشت.

این اختلال در حالی روی داد که نخستین صادرات نفت ونزوئلا به اروپا در دو سال گذشته، با چراغ سبز مقامات آمریکایی به شرکت اِنی ایتالیا و رپسول اسپانیا در ماه مه، انجام گرفت.

طبق آمار منابع ثانویه در گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ونزوئلا در ژوئن به ۷۰۶ هزار بشکه در روز کاهش پیدا کرد.

مشکلات ونزوئلا تنها به قطعی برق محدود نمی‌شود و شرکت PDVSA که با ممنوعیت صادرات نفت مواجه است، برای حفظ فعالیت تاسیساتش به سختی تلاش می‌کند. تمامی صادرات نفت ونزوئلا به کشورهایی مانند چین انجام می‌شود که عمدتا از تحریمهای آمریکا در امان هستند. آمریکا همچنان تلاش می‌کند با تحریم کشتی‌ها و شرکت‌هایی که نفت شرکت PDVSA را حمل می‌کنند، مانع صادرات ونزوئلا شود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، در حالی که اقتصاد و صنعت نفت ونزوئلا برای ادامه حیات به سختی تقلا می‌کند، این کشور صاحب بزرگترین ذخایر نفت جهان است.

انتهای پیام/

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *