"

فردا، ۵۰۴۳خانوار روستایی دیگر در آذربایجان‌غربی از گاز بهره‌مند می‌شوند

آخرین اخبار

16 خرداد 1402 | نفت و انرژی

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی گفت: بهره‌برداری گاز ۵۰ روستا و کلنگ‌زنی گازرسانی به ۱۲۰ روستای دیگر همزمان با سفر مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران انجام می‌گیرد.

به گزارش مملکت ما، علیرضا شیخی  اظهار کرد: همزمان با سفر مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران طی روز چهارشنبه ۱۷ خردادماه، گازرسانی به ۵۰ روستا با ۵۰۴۳ خانوار که باعث افزایش دو درصدی ضریب نفوذ گاز روستایی می‌شود، به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به ۳۵۰ کیلومتر لوله‌گذاری برای گازدار‌ کردن این روستاها، افزود: این روستاها در شهرستات‌های خوی، سلماس، شوط، شاهین‌دژ، اشنویه، پیرانشهر، ارومیه، نقده، مهاباد، بوکان، تکاب و سردشت بوده و برای گازرسانی به این روستاها، ۱۸۱ میلیارد تومان اعتبار صرف شده و  است.

به گفته وی، گازرسانی به ۳۱ صنعت عمده با صرف ۱۷ میلیارد تومان نیز افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی در ادامه با اشاره به برنامه‌ریزی کلنگ‌زنی گازرسانی به شهر ۱۲۵۰ خانواری قطور طی سفر مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، خاطرنشان کرد: علاوه بر این کلنگ گازرسانی به ۱۲۰ روستا و ۵۸۱۵ خانوار نیز همزمان با این سفر به زمین زده می‌شود.

شیخی با اشاره به افزایش دو درصدی ضریب نفوذ گاز استان در صورت اتمام این پروژه‌ها، یادآور شد: اعتبار برآورد شده برای این پروژه‌ها ۷۶۴ میلیارد تومان بوده است.

وی همچنین گفت: کلنگ‌زنی گازرسانی به ۵۶ صنعت عمده با برآورد ۴۹ میلیارد تومان اعتبار از دیگر برنامه‌های سفر معاون وزیر نفت به آذربایجان‌غربی است.

انتهای پیام

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *