"

افزایش ۱۵ درصدی مصرف برق در استان گیلان

آخرین اخبار

30 خرداد 1402 | نفت و انرژی

مدیرعامل توزیع برق گیلان از ثبت رکورد ۱۶۰۵ مگاواتی در روز ۲۸ خردادماه در گیلان خبر داد و گفت: نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵.۱ درصد رشد مصرف داریم و در منطقه قرمز قرار گرفتیم.

به گزارش مملکت ما، محمدتقی مهدی زاده، با بیان اینکه امسال بحث مدیریت مصرف برق را برای ادارات دولتی و سازمان ها جدی تر دنبال می کنیم، گفت: تاکنون ۱۷۱ اخطار را برای ادارات و سازمان های دولتی استان صادر کردیم.

وی اخطار دوم را همراه با قطع برق دانست و افزود: هیئت وزیران شرکت توزیع برق را مکلف کرده که ادارات دولتی را پایش کند و لذا ادارات و سازمان ها مکلف هستند در ساعات اداری ۳۰ درصد و در ساعات غیر داری ۶۰ درصد نسبت به سال ۱۴۰۰ کاهش مصرف داشته باشند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان در گفت وگوی خبری، از رصد و پایش مستمر ادارات و سازمان ها خبر داد و اضافه کرد: هر اداره ای که از مدیریت مصرف عدول کند، اخطار می گیرد و در روزهای پیش رو جدی تر عمل خواهیم کرد.

مهدی زاده با بیان اینکه امسال شاهد گرمای زودرس هستیم و رشد مصرف برق داریم، خاطرنشان کرد: امیدواریم با همراهی ادارات و سازمان و مدیریت مصرف توسط مردم مدیریت بار خوبی اتفاق بیفتد و تابستان بدون خاموشی داشته باشیم.

وی از ثبت رکورد ۱۶۰۵ مگاواتی در روز ۲۸ خردادماه در گیلان خبر داد و گفت: نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵.۱ درصد رشد مصرف داریم و در منطقه قرمز قرار گرفتیم و تداوم این شرایط مناسب نیست و باید مدیریت مصرف صورت بگیرد.

مدیرعامل توزیع برق گیلان با بیان اینکه طرح تعدیل موقت روشنایی معابر در استان در حال اجرا است، متذکر شد: در این طرح تنها چراغ معابر بلوارها و خیابان‌های اصلی به صورت یک در میان مورد تعدیل بار قرار می‌گیرند و کوچه‌ها و خیابان‌های فرعی به هیچ عنوان خاموش نمی‌شود.

وی اضافه کرد: طی این طرح تاکنون ۲۲ هزار و ۲۴۶ دستگاه چراغ روشنایی معابر استان مورد تعدیل قرار گرفته و در مجموع قریب به ۳.۹ مگاوات صرفه جویی انرژی صورت پذیرفته است.

انتهای پیام/

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *