"

رئیس جمهور، پروژه آب‌رسانی به شهرهای کرمان و رفسنجان از سامانه انتقال آب خلیج‌فارس را افتتاح کرد

آخرین اخبار

9 تیر 1402 | نفت و انرژی

رئیس جمهور در دمای بالای ۴۰ درجه کویر رفسنجان، در بخشی از مسیر پروژه آب‌رسانی به شهرهای کرمان و رفسنجان از سامانه انتقال آب خلیج‌فارس به صنایع جنوب شرق کشور حضور یافت و ضمن بازدید از بخش‌هایی از این طرح، با توضیحات دست‌اندرکاران از جزئیات اجرای این پروژه مطلع شد.

به گزارش مملکت ما، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه‌های سفر یک‌روزه به استان کرمان، ظهر امروز جمعه در گرمای بالای ۴۰ درجه کویر رفسنجان، در بخشی از محل اجرای پروژه آب‌رسانی اضطراری به شهرهای کرمان و رفسنجان از سامانه انتقال آب خلیج‌فارس به صنایع جنوب شرق کشور حضور یافت و با توضیحات دست‌اندرکاران از جرئیات اجرای این پروژه اطلاع یافت.
طرح انتقال آب شرب به شهرهای کرمان و رفسنجان به میزان ۳۰ میلیون مترمکعب در سال، با پیش‌بینی اعتبار بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان آغاز شده و تاکنون ۱۶ کیلومتر لوله‌گذاری ۲ هزار میلیمتر، ۲۱ کیلومتر لوله‌گذاری ۱۸۰۰ میلیمتر و ۲۷ کیلومتر لوله‌گذاری ۱۰۰۰ میلیمتری از این پروژه برابر با ۴۵.۵ درصد از پروژه اجرا شده است.
به گفته دست‌اندرکاران پروژه با وجود سختی کار و مسیر اجرا،‌ این طرح با سرعت خوبی در حال اجراست و پیش‌بینی می‌شود بهار سال آینده به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام/

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *