"

صدور سند مالکیت تک برگی برای ۴۵۰۰هکتار از اراضی دولتی کاشان

آخرین اخبار

16 اردیبهشت 1402 | راه و مسکن

رییس اداره راه و شهرسازی کاشان گفت:سال گذشته برای چهار هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی دولتی شهرستان کاشان سند مالکیت تک برگی صادر شده است.

به گزارش مملکت ما، مجتبی آراسته افزود: اخذ سند و تبدیل اسناد دفترچه‌ای قدیمی بنچاقی به اسناد مالکیت تک برگ با هدف حراست از اراضی دولتی این شهرستان در اولویت کاری قرار دارد و صدور اسناد تک برگی و کاداستر اراضی اقدامی مهم و موثر در تأمین امنیت فردی و اجتماعی مردم و دولت درجامعه بوده و با توجه به بالا بودن ضریب امنیت این سیستم و سرعت در پاسخگویی به مراجعان، اجرای این طرح از اهمیت ویژه ای برخوردار است که درانجام این مهم ، نقش خدمات و زحمات حوزه های ثبتی ۴ گانه شهرستان کاشان هم قابل تجلیل است.

وی اظهار کرد: با صدور اسناد مالکیت کاداستری دولتی توسط ادارات ثبت اسناد واملاک پس از بررسی مالکیت همه جانبه وصدور سند مالکیت، اراضی مذکور از هرگونه تعارض مصون و از تصرف غیرمجاز اراضی ملی و دولتی و زمین خواری جلوگیری می‌شود.

رییس اداره راه و شهرسازی کاشان بیان کرد: از این میزان، پنج فقره اسناد تفکیکی اخذ شده مربوط به اراضی کاشان، ۱ فقره سند مربوط به شهرستان قمصر و بخش شش برزک و نیاسر و ۱۲ فقره سند هم مربوط به جوشقان قالی بوده که تعیین تکلیف و ثبت در سامانه کاداستر (تک برگی) شده اند.

وی اضافه کرد: با اجرای قانون کاداستر و خدمات ادارات ثبت اسنادو املاک چهار گانه کاشان و اقدامات انجام شده، حوزه راه و شهرسازی ، ضمن تثبیت حقوق و مالکیت مردم و دولت، از تجاوز و تصرف به عرصه‌های ملی و بیت‌المال جلوگیری می‌شود و زمینه بسیاری از مشکلات و سوء استفاده‌های احتمالی و پرونده های اختلافی کاهش یابد و اراضی از حیث ملی یا دولتی و مستثنی بودن از اراضی ملی ، تثبیت و حقوق مردم وذیحقان و نیز حقوق دولت تثبیت می شود.

انتهای پیام/

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *