"

تأمین ۲۱۶ هکتار زمین برای متقاضیان مسکن استان لرستان

آخرین اخبار

31 اردیبهشت 1402 | راه و مسکن

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان از تأمین ۲۱۶ هکتار زمین برای متقاضیان مسکن استان خبر داد.

به گزارش مملکت ما، احمدرضا دالوند در جلسه شورای مسکن لرستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با بیان اینکه یکی از شعارهای دولت سیزدهم قانون جهش تولید مسکن است، اظهار کرد: مشکلات و مسائلی در استان برای پرداخت تسهیلات مسکن وجود داشت که با برگزاری جلسات به‌صورت هفتگی و بررسی عملکرد بانک‌ها موانع موجود مرتفع شد.

وی با اشاره به تسهیلات مسکن روستایی، افزود: سهمیه ابلاغی استان ۷۲۰۰ نفر بود که تا امروز ۲۹۲۴ نفر مورد انعقاد قرارداد و در سامانه جامع طرح نهضت ملی مسکن (تم) ثبت شده است.

معاون استاندار لرستان خاطرنشان کرد: امیدواریم در کمترین زمان ممکن ۶۰ درصد باقیمانده سهمیه ابلاغی به استان در بانک‌ها به مرحله انعقاد قرارداد و پرداخت برسد.

دالوند اضافه کرد: این موضوع تأثیر بسیار مهمی در ایجاد اشتغال، بازسازی و مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی دارد، چراکه در صورت رخ دادن حوادث طبیعی دیگر نگرانی خاصی وجود نخواهد داشت.

وی به اقدامات صورت گرفته برای تأمین مسکن مددجویان کمیته امداد و بهزیستی اشاره و با بیان اینکه تا پایان سال در استان مددجوی فاقد مسکن در روستاها وجود ندارد، افزود: در بحث اقدام ملی حدود ۱۴۰ هزار نفر در سامانه ثبت‌نام کرده که پس از پالایش در مرحله اول حدود ۴۰ هزار تن واجد شرایط شناخته شده که باید برای آن‌ها زمین تأمین و تسهیلات لازم در نظر گرفته شود.

معاون استاندار لرستان بیان کرد: تا امروز در شهرهای استان حدود ۲۱۶ هکتار زمین تأمین شده و همچنین در شهرهای زیر ۲۵ هزار گام خوبی برداشته‌ایم که در حال طی شدن مراحل قانونی است.

دالوند ادامه داد: با توجه به تعداد متقاضیان واجد شرایط باید در بازه زمانی چهار ساله که دولت اعلام کرده مشکل مسکن آنان حل شود.

وی اظهار کرد: تاکنون برای حدود بیش از ۱۳ هزار از این تعداد زمین تأمین شده و در حال طی کردن مراحل اجرایی است، همچنین تعدادی از واحدها آماده شده و به‌زودی تحویل متقاضیان می‌شود.

انتهای پیام/

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *