"

ترکیه یکی از ۲۰ کشور محبوب میلیاردرهای جهان

آخرین اخبار

12 فروردین 1403 | اقتصاد جهان

ترکیه در لیست ۲۰ کشور محبوب، برای میلیاردرهای جهان است.

به گزارش مملکت ما، پلتفرم Hurun به تازگی گزارشی از میلیاردرهای جهان و توزیع آن‌ها در کشورها منتشر کرده است. براساس این گزارش ترکیه با داشتن ۲۵ میلیاردر در رتبه ۳۰ محبوب ترین کشورها برای میلیاردرها قرار گرفته است.

از ۲۵ میلیاردر ترکیه، ۲۳ میلیاردر در استانبول زندگی می‌کنند. این امر استانبول را به یکی از ۵ شهر محبوب میلیاردرها در اروپا و ۲۶مین شهر محبوب در سراسر جهان تبدیل کرده است. این در حالی است که شهر استانبول برای اولین بار به این فهرست وارد شده است.

گزارش Hurun بیانگر آن است که چین با داشتن ۸۱۴ میلیاردر در رتبه اول، آمریکا با ۸۰۰ میلیاردر در رتبه دوم و هند با ۱۸۱ میلیاردر در رتبه سوم محبوب ترین کشورها برای میلیاردرها هستند. در میان محبوب ترین شهرهای جهان نیز نیویورک با ۱۱۹ میلیاردر در رتبه اول، لندن با ۹۷ میلیاردر در رتبه دوم و بمبئی با ۹۲ میلیاردر در رتبه سوم قرار دارد.

بر اساس این گزارش در سال ۲۰۲۴ تعداد میلیاردرهای جهان با افزایش ۵ درصدی نسبت به سال گذشته به ۳ هزار و ۲۷۹ نفر رسیده است. مجموع ثروت این افراد نیز نسبت به سال گذشته ۹ درصد افزایش یافته است. در صدر ثروتمندترین افراد جهان ایلان ماسک مالک تسلا و ایکس با ۲۳۱ میلیارد دلار در رتبه اول جف بزوس مالک آمازون با ۱۸۵ میلیارد دلار در رتبه دوم و برناره آرنالت مدیر عامل لویی ویتون با ۱۷۵ میلیارد دلار در رتبه سوم قرار دارد.

انتهای پیام/

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *