|

دومین اجلاس شورای مرکزی مجمع مشاوران نمایندگان مجلس شورای اسلامی با هدف تبیین مطالبات مردم برگزار شد

دومین اجلاس شورای مرکزی مجمع مشاوران نمایندگان مجلس شورای اسلامی با هدف تبیین مطالبات مردم برگزار شد

محمدی نوری ریس مجمع مشاوران نمایندگان مجلس گفت: دومین اجلاس شورای مرکزی مجمع مشاوران نمایندگان مجلس شورای اسلامی با هدف تبیین مطالبات مردم برگزار شد.

به گزارش مملکت ما ، محمدی نوری ریس مجمع مشاوران نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری دومین اجلاس شورای مرکزی مجمع مشاوران نمایندگان مجلس در تهران با حضور دوسوم اعضای شورای مرکزی که با همت و میزبانی اتحادیه تعاونیهای عمرانی شهر تهران انجام شد افزود: تصویب اساسنامه و آئین نامه داخلی و آرم مجمع و حق عضویت سالیانه و برخی طرحهای دیگر در راستای تقویت کار مجمع از دستورات مهم اجلاس دوم بود و بر این باوریم مطالبه گری مجمع مشاوران درباره مطالبات مردم در نهادها و سازمانها فرصت بسیار مناسبی است که در حد توان تشکیلاتی بتوان اعتماد عمومی را سامان بخشید.
محمدی نوری با تاکید بر اینکه رسالت مجمع مشاوران نمایندگان در درجه دیگر ارائه نظرات مشورتی در طرحها و لوایح به مجلس و نمایندگان می باشد گفت: در این نشست تصمیم گرفته شد تا با تبادل سند همکاریهای متقابل میان مجمع مشاوران و سازمانها و نهادهای دولتی و شرکتهای مهم صنعتی و تولیدی و عمرانی کشور از همه امکانات انسانی در راستای تحقق افداف عالیه نظام با نکیه بر همین فرصتهای مشارکتی گامی جدی برداشت.
محمدی نوری ریس مجمع مشاوران نمایندگان مجلس افزود: در این همین راستا اولین تفاهم نامه همکاریهای متقابل فکری و حمایتی با اتحادیه تعاونیهای عمرانی شهر تهران با مدیریت اقایان دکتر باقرپور و مهندس جوادی به جهت هم افزایی مناسب در بستر فعالیتهای عمرانی با بهره گیری از ظرفیتهای نخبگان این حوزه منعفد شد و امیدوارم در مسیر پیش رو مقدمات تنظیم سند همکاریهای متقابل با بیش از ۲۰ دستگاه اجرایی تا پایان نیمه اول سال ۱۴۰۲ فراهم شود.
محمد جواد محمدی نوری ریس موقت مجمع مشاوران نمایندگان مجلس ضمن اشاره به دیدارهای قریب الوقوع با برخی سران نظام و شخصیتهای عالی کشور از همراهی و همدلی این مجمع با مجموعه دستگاههای اجرایی نظام بویژه قوه مقننه یادکرد و بر نقش جدی مجمع مشاوران نمایندگان در همراهی با مردم و نظام تاکید ورزید.
وی گفت: مقرر شد در نشستهای دیگر میزبان برخی شخصیتها و مسئولان وزراتخانه ها در اجلاس مجمع به جهت تبیین عملکرد و برنامه ها و میزان تحقق اهداف آنان باشیم.
محمدی نوری ساماندهی عضویت حدود ۱۰۰۰ نفر از مشاوران ادوار مجلس شورای اسلامی برای تقویت بزرگترین نهاد مردمی نخبگان کشور را از محورهای دیگر اجلاس برشمرد و افزود: قطع مسلم وظیفه داریم برای برخورداری از همراهی مردم در تمام شهرستانها ساختار این مجمع را تا حد امکان در استانها هم تشکیل دهیم و از همه ظرفیتهای مشاوران نمایندگان در شهرستانها نیز در این فضای همدلی استفاده نماییم.
محمدی نوری ضمن تشریح وضعیت نامساعد اقتصادی کشور خواستار توجه جدی ستاد اقتصادی دولت به مسئله مهم ارزاق عمومی و مباحث ارزی در کشور شد و افزود: اگر راه مناسب و برنامه جدی برای حمایتهای ارزی و ریالی از شبکه های مهم اقتصادی و صنعتی فراهم نکنیم در سال آینده با رکود قابل جدی در قیمتها مواجه خواهیم شد و همین امر بار دیگر بر روند اعتماد سازی مردم خدشه وارد می کند. وی تصریح کرد سومین اجلاس شورای مرکزی مجمع مشاوران نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۳۱ اردیبهشت۱۴۰۲ در تهران یا یکی از استانهای همجوار برگزار گردد.

انتهای پیام/

نظرات