|

کاهش عجیب فعالیت کارخانه‌ها در چین

کاهش عجیب فعالیت کارخانه‌ها در چین

فعالیت کارخانه چین به طور غیرمنتظره در ماه آوریل کاهشی شد.

به گزارش مملکت ما ، داده‌های رسمی امروز (یکشنبه) نشان داد که فعالیت‌های تولیدی چین در ماه آوریل به‌طور غیرمنتظره‌ای کاهش یافته است و با توجه به کاهش تقاضای جهانی و تضعیف دارایی در تلاش برای بهبودی در پساکرونا، فشار را بر سیاست‌گذارانی که به دنبال بهبود اقتصادی هستند، افزایش داد.

بر اساس داده‌های اداره ملی آمار چین، شاخص مدیران خرید رسمی بخش تولید از ۵۱.۹ در ماه مارس به ۴۹.۲ کاهش یافت که انتظارات ۵۱.۴ درصدی مورد انتظار اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز را از دست داد و اولین انقباض از دسامبر است.

دومین اقتصاد بزرگ جهان به لطف خدمات قوی در سه ماهه اول سریع‌تر از حد انتظار رشد کرد اما تولید کارخانه‌ها با توجه به رشد ضعیف جهانی عقب مانده است. تحلیلگران اظهار کردند که احیا و گسترش تقاضا کلید بهبود پایدار است و بهبود فعلی بیشتر ترمیم کننده است زیرا روند ضعیف و تقاضا ناکافی است.

شاخص مدیران خرید نشان داد که سفارشات صادراتی جدید از ۵۰.۴ در ماه مارس به ۴۷.۶ کاهش یافت. بخش تولید که حدود ۱۸ درصد از نیروی کار چین را در خود دارد، به دلیل کاهش تقاضای جهانی همچنان تحت فشار است.

کابینه این کشور برای تقویت تجارت و اشتغال در هفته گذشته طرح‌هایی از جمله حمایت از صادرات خودرو، تسهیل صدور روادید برای تجار خارج از کشور و ارائه یارانه به شرکت‌هایی که فارغ التحصیلان دانشگاهی را استخدام می‌کنند، ارائه کرد. با توجه به اقدامات حمایتی که بهبود شرایط در صنعت کمک کرده است، نقاط ضعف باقی مانده است و به نظر می‌رسد بهبود کامل تا حدودی در دسترس نیست.

انتهای پیام/

نظرات

پربازدید ترین اخبار