|

غیراستاندارد بودن یک سوم آسانسورها در ترکیه

غیراستاندارد بودن یک سوم آسانسورها در ترکیه

صفا تارگیت، نایب رئیس اتحادیه ماشین آلات ترکیه اعلام کرده است یک سوم آسانسورهای ترکیه یعنی ۲۳۹ هزار و ۲۰۷ آسانسور کشور آنقدر ناامن هستند که نباید به آنها نزدیک شد.

به گزارش مملکت ما ، به گزارش وبسایت خبری TRT ، تارگیت با بیان اینکه پس از زمین لرزه اخیر کنترل کارشناسی برای آسانسور ساختمانهای سالم یا کمی آسیب دیده ضروری است، گفت در بعد از زلزله استفاده از آسانسورهایی که قطعات اصلی آنها مانند ریل کابین وزنه تعلیق و یا چاهک بازرسی نشده است موجب خطرات جدی مانند سقوط یا آسیب درونی به قطعات خواهد شد.

تارگیت با تاکید بر اینکه اقدامات کارشناسی و تعمیرات هزینه هنگفت یا تغییرات اساسی به همراه ندارد گفت: این اقدامات در پیشگیری از تلفات جانی و کاهش صدمات جلوگیری از حبس شدن افراد در آسانسور جلوگیری از مشکلات زیست محیطی مانند نشت روغن و کاهش تعداد آسانسورهای از کارافتاده می‌شود.

تارگیت همچنین افزود: براساس بازرسی سال ۲۰۲۱، تعداد ۷۱۳ هزار و ۵۰۲ آسانسور فعال در ترکیه وجود دارد از این تعداد نزدیک به ۱۲۰ هزار آسانسور سالم هستند بیش از ۳۵۴ هزار آسانسور (حدود ۵۰ درصد) قابل استفاده هستند و ۲۳۹ هزار و ۲۰۷ آسانسور آنقدر ناامن هستند که نباید از آنها استفاده کرد.

انتهای پیام/

نظرات

پربازدید ترین اخبار