|

کمترین سود سامسونگ در هشت سال اخیر ثبت شد

کمترین سود سامسونگ در هشت سال اخیر ثبت شد

طبق این گزارش، فقط واحد تولید نمایشگر سامسونگ در سه‌ماهه آخر سال گذشته میلادی رشد کرده است و سود سامسونگ به کمترین خود در هشت سال گذشته رسیده است.

به گزارش مملکت ما ، سامسونگ نتایج نهایی سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ و سال مالی ۲۰۲۲ خود را منتشر کرده که طبق آن، سود این شرکت به کمترین میزان خود در هشت سال گذشته رسیده است. برای کاهش سود سامسو‌نگ به عواملی از جمله تداوم رکود اقتصادی جهانی، افزایش هزینه‌ها و کاهش تقاضا برای گوشی‌های هوشمند و سایر لوازم الکترونیکی اشاره شده است.

طبق گزارش SamMobile، درآمد سامسونگ الکترونیکس در سه ماهه منتهی به ۳۱ دسامبر، حدود ۵۷.۲۱ میلیارد دلار بوده که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال ۲۰۲۱، ۸ درصد کاهش داشته است. سود غول مستقر در کره نیز حدود ۳.۵ میلیارد دلار اعلام شده که در مقایسه با سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ کاهش ۶۹ درصدی داشته است.

برای کل سال ۲۰۲۲، درآمد سالانه این شرکت حدود ۲۴۵ میلیارد دلار اعلام شده که بالاترین میزان آن بوده است، اما سود کل سال سامسونگ فقط حدود ۳۵.۲۲ میلیارد دلار بوده است.

بخش تراشه‌های سامسو‌نگ که معمولاً در درآمد این شرکت بیشترین نقش را دارد، سه‌ماهه ناامیدکننده‌ای را پشت سر گذاشته و در سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ تنها حدود ۲۱۹ میلیون دلار درآمد داشته است. در این رابطه گفته شده که تورم بالا، افزایش نرخ بهره، رکود اقتصادی مداوم و تنش‌های ژئوپلیتیکی، تقاضا برای دستگاه‌های الکترونیکی مصرفی که از تراشه‌های سامسونگ بهره می‌برند را به شدت کاهش داده است.

Samsung DX که واحد لوازم الکترونیکی مصرفی سامسونگ است نیز در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۲ عملکرد ضعیفی داشته و فقط حدود ۱.۳۳ میلیارد دلار به سود شرکت کمک کرده است.

برخلاف سایر بخش‌های تجاری سامسونگ، واحد تولیدکننده نمایشگر این شرکت عملکرد خوبی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ داشت. این بخش که با عنوان «سامسونگ دیسپلی» شناخته می‌شود، حدود ۷.۵۶ میلیارد دلار درآمد و حدود ۱.۴۷ میلیارد دلار سود داشته است. بخش زیادی از این عملکرد خوب به عرضه سری آیفون ۱۴ اپل در سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ مربوط می‌شود که از پنل‌های OLED ساخته شده توسط سامسو‌نگ بهره می‌برند.

در نهایت، سامسونگ قرار است امروز سری گلکسی S۲۳ را در جریان رویداد آنپکد خود معرفی کند و در بیانیه مطبوعاتی خود تأیید کرده که این سری را در سه ماهه جاری عرضه خواهد کرد.

انتهای پیام/

نظرات