"

شاخص بورس باز هم رشد کرد

آخرین اخبار

5 اردیبهشت 1402 | بورس/ بازار سهام

روند صعودی بورس با رشد ۴۲ هزار واحدی شاخص ادامه یافت.

به گزارش مملکت ما، شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (سه‌شنبه، پنجم اردیبهشت) با ۴۲ هزار و ۳۳۵ واحد افزایش در ارتفاع ۲ میلیون و ۳۶۸ هزار واحدی ایستاد.

شاخص هم‌وزن با ۱۲ هزار و ۹۹۴ واحد افزایش به ۷۸۱ هزار و ۴۸۲ واحد و شاخص قیمت با هفت هزار و ۶۶۲ واحد رشد به ۴۶۰ هزار و ۸۱۲ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۲۱ میلیارد و ۳۳۵ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۶۴ هزار و ۲۵ میلیارد ریال معامله شد.

معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با سه هزار و ۶۵۲ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با سه هزار و ۲۳۹ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۲ هزار و ۷۷۵ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۲ هزار و ۳۷۵ واحد، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با ۲ هزار و ۲۳۰ واحد و معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۲ هزار و ۱۳۰ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

همچنین در مقابل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حشکتی) با ۵۴۵ واحد، شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۳۱۱ واحد، شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین (سیتا) با ۲۲۵ واحد و بانک کارآفرین (وکار) با ۱۱۷ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز شرکت سرمایه گذاری شاهد (ثشاهد)، ایران خودرو (خودرو)، تامین سرمایه امین (امین)، سایپا (خساپا)، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) و شرکت بین‌المللی توسعه صنایع و معادن غدیر (وکغدیر) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه سه میلیارد و ۵۷۶ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۸ هزار و ۲۶۴ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۴۶۲ واحد افزایش داشت و به ۲۹ هزار و ۵۱۸ واحد رسید.

در این بازار بیش از ۱۳ میلیارد و ۱۰۹ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۶۵۸ هزار و ۵۲۷ نوبت بود.

پتروشیمی مارون (مارون)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)،‌شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، گروه انتخاب الکترونیک آرمان (انتخاب)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)،‌ ‌مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان) و بیمه پاسارگاد (بپاس)‌ تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

همچنین تجلی توسعه معادن و فلزات (تجلی)، بهمن دیزل (خدیزل)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند) و پخش البرز (پخش)‌ با تاثیر منفی بر این شاخص همراه بودند.

انتهای پیام/

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *