"

قیمت جهانی طلا بالا رفت

آخرین اخبار

30 فروردین 1402 | طلا

به گزارش مملکت ما به نقل از رویترز، قیمت طلا یک‌بار دیگر در روز سه‌شنبه به بالاتر از ۲۰۰۰ دلار رسید که نتیجه کاهش ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا بود. سرمایه‌گذاران منتظرند ببینند آیا فدرال رزرو آمریکا روند افزایش نرخ بهره را در اجلاس ماه مه پایان خواهد داد یا نه. قیمت […]

به گزارش مملکت ما به نقل از رویترز، قیمت طلا یک‌بار دیگر در روز سه‌شنبه به بالاتر از ۲۰۰۰ دلار رسید که نتیجه کاهش ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا بود. سرمایه‌گذاران منتظرند ببینند آیا فدرال رزرو آمریکا روند افزایش نرخ بهره را در اجلاس ماه مه پایان خواهد داد یا نه.
قیمت هر اونس طلا امروز چهارشنبه به ۲۰۰۴ دلار و ۲۱ سنت رسید.
کاهش شاخص دلار در سه‌ماهه اول سال جاری میلادی قیمت طلا را برای دارندگان سایر ارز‌های دنیا ارزان‌تر کرده بود. این در حالی است که سود اوراق بهره خزانه‌داری آمریکا هم کاهش یافته است.
بازار‌ها احتمال می‌دهند نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا ۲۵ واحد در اجلاس دوم و سوم ماه مه افزایش یابد و ۷۱ درصد هم احتمال دارد این روند در ماه ژوئن متوقف شود.
بالا رفتن نرخ بهره جهت مبارزه با تورم تقاضا برای طلا به‌عنوان یک سرمایه غیر سود ده را پایین می‌آورد و این در حالی است که همواره از طلا به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن در برابر تورم یاد می‌شده است.
جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس عقیده دارد فدرال رزرو باید به افزایش نرخ بهره ادامه دهد، چون اطلاعات اخیر نشان می‌دهند تورم همچنان ادامه دارد. اما رافائل باستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا گفت این بانک احتمالاً به مدت طولانی نرخ بهره را تغییر نخواهد داد تا تورم پایین‌تر بیاید.
بازار‌ها هم اکنون بر اظهارنظر مقامات فدرال رزرو آمریکا در این ماه قبل‌از تصمیم‌گیری آن در ماه مه تمرکز کرده‌اند.
همچنین قیمت نقره امروز و ۰.۰۱ درصد کاهش به ۲۵ دلار و ۲۶ سنت رسید و پلاتین با ۰.۰۸ درصد کاهش ۱۰۸۲ دلار و ۲۲ سنت معامله می‌شود.

انتهای پیام/

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *