"

پالایشگاه نفت تهران صاحب پتروشیمی شازند شد

آخرین اخبار

رئیس هیأت مدیره و رئیس کارگروه سرمایه‌گذاری پالایشگاه نفت تهران از خرید بیش از ۵۰ درصد سهام پتروشیمی شازند از سوی پالایشگاه نفت تهران و تبدیل این مجتمع پترو پالایشی به پتروپالایشگاه خبر داد.

به گزارش مملکت ما، وحید عبیری در این باره گفت: بر اساس سند راهبردی و مطالعات بلندمدت متخصصان و کارشناسان بازار سرمایه و پالایشگاه و بررسی‌های تحلیلی کمیته سرمایه‌گذاری، شرکت پالایش نفت تهران امروز ۵۱.۳ درصد از سهام عمده پتروشیمی شازند متعلق به گروه توسعه ملی به ارزش حدودی ۲۴.۱ هزار میلیارد تومان را خریداری کرد.

وی افزود: این اقدام با نظر موافق هیئت مدیره شرکت پالایش نفت تهران به منظور تکمیل و توسعه عمودی زنجیره ارزش فرآورده‌های پالایشگاه، جلوگیری از خام‌فروشی با رویکرد پتروپالایشی شدن، تولید محصولات با ارزش افزوده بیشتر، امکان تأمین پایدارتر خوراک مایع پتروشیمی و استفاده بهینه از سود انباشته محقق شد.

رئیس هیئت مدیره پالایشگاه نفت تهران تاکید کرد: در این باره گزینه‌های مختلفی در کارگروه سرمایه‌گذاری شرکت بررسی شده بودند که بر اساس فیلتر شاخص‌های یاد شده، دو گزینه از پتروشیمی‌ها نهایی شده و سرانجام به محض تغییر فرمول قیمت‌گذاری و لحاظ قیمت تابلو به عنوان ملاک قیمت‌گذاری پتروشیمی شازند از سوی گروه توسعه ملی (که از اقدام‌های شایسته وزارت اقتصاد تلقی می‌شود)، از این عرضه استقبال کردیم تا عصری نو در تاریخ ۵۵ ساله پتروپالایشگاه پایتخت آغاز شود.

عبیری بیان کرد: از تلاش‌های همه همکاران، کارشناسان حوزه سرمایه‌گذاری، متخصصان بازار سرمایه و همه عزیزانی که در این اتفاق بزرگ نقش‌آفرینی کردند، قدردانی می‌کنم.

وی افزود: اخبار مسرت بخش دیگری از پتروپالایشگاه تهران داریم که به مرور زمان منتشر خواهد شد و کام ۵۰ میلیون سهامدار این شرکت پالایشی را شیرین خواهد کرد.

انتهای پیام/

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *