"

مشکل آب واحدهای صنعتی شیراز

آخرین اخبار

6 خرداد 1402 | صنعت و تجارت

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: در یک سال اخیر، گام‌های اساسی برای رفع مشکل تامین پایدار آب و برق شهرک صنعتی بزرگ شیراز برداشته شده است.

به گزارش مملکت ما،  سید مصطفی هاشمی در جلسه بررسی مشکلات شهرک صنعتی بزرگ شیراز با بیان اینکه مهمترین چالش این شهرک صنعتی کمبود آب مورد نیاز برای واحد‌های صنعتی مستقر است، گفت: با توجه به بروز خشکسالی‌ها و افت شدید منابع آب شهرک صنعتی، تامین پایدار آب به عنوان یک اقدام مهم در دستور کار قرار گرفت و قرارداد تامین آب شرب به میزان ۴۰ لیتر برثانیه منعقد شد و بر اساس آن نیز پروژه خط انتقال این طرح تا ورودی شهرک صنعتی نیز اجرا شده و پیگیر وصل انشعاب به شبکه هستیم که امیدواریم هرچه سریعتر این امر محقق شود.

او با بیان اینکه زیرساخت‌های داخلی شهرک صنعتی آماده توزیع میزان آب خریداری شده است، افزود: شرکت شهرک‌های صنعتی فارس بستر‌های موجود را فراهم کرده و پیگیر تسریع در وصل انشعاب از سوی دستگاه ذیربط هستیم.

هاشمی گفت: باتوجه به اهمیت مدیریت مصرف بهینه آب شرب، استفاده از پساب تصفیه شده فاضلاب در صنایعی که در فرآیند تولید نیاز به آب غیر قابل شرب دارند بعنوان یک روش جایگزین مدنظر است و زیرساخت‌های شبکه داخلی آب شهرک صنعتی نیز برای توزیع پساب آماده شده است.

او در ادامه بر لزوم شناسایی و قطع انشعابات غیرمجاز تاکید کرد و گفت: علاوه بر آن با استفاده از فناوری‌های جدید طرح بهسازی شبکه داخلی آب و مقابله با هدرروی آب نیز اجرا می‌شود.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین از پیگیری‌ها برای احداث جاده دوم دسترس شهرک صنعتی و نیز بهسازی جاده اصلی با هدف روان سازی ترافیک ورودی و خروجی شهرک صنعتی خبرداد و گفت: در این زمینه جلسات مختلفی در سطح استان برگزار و در تلاش هستیم با استفاده از منابع واعتبارات دولتی این مهم عملیاتی شود.

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس نیز گفت: رفع مشکلات شهرک‌های صنعتی استان بویژه شهرک صنعتی بزرگ شیراز در اولویت قراردارد.

مرتضی شریفی با بیان اینکه برای رفع مشکل کسری آب شهرک صنعتی شیراز از دستگاه‌های خدمات رسان برنامه عمل و راهکار خواسته‌ایم گفت: این موضوع با جدیدیت در دستور کار دفتر هماهنگی اقتصادی استانداری فارس قرار دارد.

او با اشاره به اقدامات انجام شده توسط شرکت شهرک‌های صنعتی فارس برای رفع مشکل کسری آب شهرک صنعتی بزرگ شیراز گفت: پیگیر تسریع در وصل انشعاب آب خریداری شده هستیم.

انتهای پیام/

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *