"

رشد ۳۷ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری بندر خرمشهر

آخرین اخبار

11 تیر 1402 | صنعت و تجارت

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: در سه ماه نخست امسال، ۸۳۲ هزار تن عملیات تخلیه و بارگیری انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۳۷ درصدی داشته است‌.

به گزارش مملکت ما، علی عسکری اظهار کرد: گزارش مقایسه‌ای تخلیه و بارگیری اداره کل بندر و دریانوردی تا خرداد ماه امسال نسبت به مدت مشابه نشان می‌دهد در این مدت ۸۳۲ هزار تن عملیات تخلیه و بارگیری انجام شده این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته این رقم ۶۰۳ هزار تن و دارای رشد بوده است.

به گفته مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر از میان عملیات تخلیه و بارگیری انجام شده در فصل نخست امسال، سهم کلینکر ۷۲ درصد، سهم کالاهای عمومی ۲۳ درصد، سهم حمل و نقل کانتینری پنج درصد سهم بوده است.

وی به تشریح جزئیات پرداخت و گفت: عملیات صادرات کلینکر با ۲ پست اسکله در سه ماه ابتدایی سال ۱۴۰۲، نست به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد رشد داشته است. همچنین در این مدت ۳۶ هزار و ۷۹۴ کامیون در بندر خرمشهر تردد داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۹ درصد رشد داشته است.

عسکری همچنین میزان صادرات آهن‌آلات (میلگرد) از بندر خرمشهر به کشورهای همسایه در سه ماهه ابتدایی سال را ۱۰۸ هزار و ۷۵۵ تن اعلام و از ثبت رشد ۲۳۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته صادرات آهن‌آلات خبر داد.

انتهای پیام/

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *