"

تولید ۹۹ هزار مترمربع فرش دستباف در استان اردبیل

آخرین اخبار

13 فروردین 1403 | صنعت و تجارت

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از تولید افزون بر ۹۹ هزار مترمربع فرش دستباف از سوی بافندگان و کارگاه‌های بافندگی فعال این استان در یک سال گذشته خبر داد.

به گزارش مملکت ما، مسعود ایرانی بیان کرد: وضعیت خوبی را در مجموع در بخش فرش دستباف استان اردبیل در دولت سیزدهم شاهد هستیم، به طوری که در یک سال گذشته حدود ۴۴ هزار بافنده فعال استان هر ماه میانگین ۹ هزار مترمربع تولید فرش داشتند.

وی با اشاره به حمایت‌های دولت سیزدهم از تولیدات داخلی افزود: در همین راستا از بین افراد واجد شرایطی که برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده بودند، در سال گذشته حدود ۵۱۱ میلیارد و ۹۹ میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی به بافندگان متقاضی در استان اردبیل پرداخت شد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اظهار کرد: سال گذشته همچنین ۲۹۴ نفر از بافندگان فرش استان برای دریافت تسهیلات تبصره ۱۶ به بانک‌های عامل معرفی شدند که در مجموع ۲۱۳ میلیارد ریال از این محل جذب شد.

وی با اشاره به صدور بیش از هفت هزار و ۸۰۰ فقره کارت قالی بافی از سوی اتحادیه‌های صنفی و روستایی استان اردبیل اضافه کرد: با توجه به تسهیل شرایط و حمایت‌های دولت سیزدهم در راستای رونق تولید داخلی، ۳۸ فقره پروانه تولید، پروانه بهره‌برداری و جواز تاسیس نیز در سال گذشته برای متقاضیان واجد شرایط صادر شد.

انتهای پیام/

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *