"

تهرانی‌ها ۹۹ میلیارد تومان صدقه دادند

آخرین اخبار

6 خرداد 1402 | اقتصاد ایران

معاون توسعه مشارکت های مردمی تهران از پرداخت بالغ بر ۹۹ میلیارد و ۵۸۷ میلیون تومان صدقه توسط شهروندان استان تهران در سال ۱۴۰۱ از طریق این نهاد خبر داد.

به گزارش مملکت ما از کمیته امداد، محمد دهرویه روز شنبه اظهارداشت: نیکوکاران استان تهران با اعتماد به این نهاد در سال ۱۴۰۱، ۹۹ میلیارد و ۵۸۷ میلیون تومان صدقه پرداخت کرده اند که نسبت به مدت مشابه در سال ۱۴۰۰، ۳۱ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به نحوه تسهیم صدقات توسط کمیته امداد، افزود: صدقات جمع‌آوری‌ شده بر اساس موازین شرعی و دستورالعمل‌ تأمین کمک هزینه‌های درمان، مسکن، تحصیل دانش آموزان و دانشجویان، جهیزیه و معیشت مددجویان مصرف شده است.

دهرویه با اشاره به بسترهای الکترونیکی پرداخت صدقه، گفت: با اجرای طرح QR کد و نصب کد اختصاصی بر روی صندوق‌های صدقات همچنین شماره‌گیری تلفن گویای ۷۳۵۵ و استفاده از کد دستوری #۰۲۱*۸۸۷۷* در هر زمان و مکانی امکان پرداخت صدقه برای عموم شهروندان فراهم شده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۱، ۱۲۷ هزار و ۶۴۹ مشترک در قالب طرح QR کد صدقات خود را پرداخت کردند، افزود: از این تعداد ۱۲۳ هزار و ۴۷۴ مشترک حقیقی و چهارهزار و ۱۷۵ مورد مشترک حقوقی هستند.

دهرویه با بیان اینکه در سال گذشته ۳۳ هزار و ۲۶۱ تراکنش توسط مشترکان برای پرداخت صدقه از طریق طرح QR کد انجام شده است، گفت: در همین راستا مشترکان ۸۷۰ میلیون تومان صدقه از این طریق در سال ۱۴۰۱ پرداخت کرده‌اند.

به گفته معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان تهران، این میزان صدقات پرداخت شده از طریق طرح QR کد ۳۱ درصد به سال گذشته افزایش داشته است.

انتهای پیام/

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *