"

بهره‌برداری از سه پروژه آب و برق در آذربایجان‌شرقی با حضور رئیس جمهور

آخرین اخبار

19 خرداد 1402 | نفت و انرژی

رئیس جمهور از تصفیه خانه و خط آبرسانی و همچنین مرکز دیسپاچینگ برق منطقه‌ای شمال غرب کشور بهره‌برداری کرد.

به گزارش مملکت ما، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه‌های دور دوم سفرهای استانی دولت مردمی به آذربایجان‌شرقی، صبح امروز جمعه از پروژه آبرسانی به میانه از طریق سد گرمی چای، شامل مرحله نخست سد گرمی چای، تصفیه‌خانه و خط انتقال ۴۹ کیلومتری بهره‌برداری کرد.

با بهره‌برداری از این پروژه مردم میانه، شهر تَرک و ۱۷ روستای واقع در مسیر بهره‌برداری که از مصوبات دور نخست سفر استانی رئیس جمهور به آذربایجان‌شرقی است از آب شرب سالم و با کیفیت بالا برخوردار شدند.

این طرح مهم که به مدت ۲۰ سال راکد مانده بود، پس از سفر رئیس جمهور به آذربایجان‌شرقی و تعیین فرصت یکساله وی برای رفع تنش آبی جمعیت حدود ۱۲۰ هزار نفری منطقه، سرعت و شتاب گرفت و با تزریق به موقع اعتبارات مصوب، تصفیه‌خانه و خطوط انتقال آن به طور کامل تکمیل و آماده بهره‌برداری شد.

همچنین با حضور رئیسی مرکز دیسپاچینگ (راهبری) برق شمال‌غرب کشور با اعتبار هزینه شده ۱۳۰ میلیارد تومان  به بهره‌برداری رسید.

این مرکز علاوه بر مدیریت انرژی سه استان آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی و اردبیل امکان مانیتورینگ و کنترل شبکه برق متصل با کشورهای جمهوری آذربایجان، ارمنستان، جمهوری خودمختار نخجوان آذربایجان و در آینده نزدیک فدراسیون روسیه را فراهم می‌کند.

انهای پیام/

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *