"

رشد شدید مصرف برق در استان کرمانشاه

آخرین اخبار

27 خرداد 1402 | نفت و انرژی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت : استان کرمانشاه با رشد ۵۴ درصدی مصرف برق رکورددار شد.

به گزارش مملکت ما، محمد مرادی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت : استان کرمانشاه به‌همراه استان‌های ایلام و کردستان با رشد ۵۴ درصدی مصرف برق در صدر استان‌های دارای بیشترین مصرف برق قرار دارد.

وی افزود: وزارت نیرو امسال ۱۴۰ برنامه عملیاتی به‌منظور عبور از دوره اوج مصرف برق در تابستان تدوین کرده که یکی از برنامه‌های اصلی این طرح پاداش به مشترکان خوش‌مصرف خانگی است.

مرادی خاطرنشان کرد: در طرح پاداش به مشترکان خوش مصرف خانگی اگر مشترکان نسبت به سال گذشته کاهش مصرف داشته باشند، مشمول دریافت پاداش خواهند شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: مشترکان با کاهش مصرف برق می‌توانند به ازای کاهش هر کیلووات ساعت برق از دو هزار تومان تا ۵۰۰ تومان پاداش کاهش مصرف را دریافت کنند که البته بازه مصرفی مشترکان در سال گذشته نسبت به امسال هم در این پاداش در نظر گرفته می‌شود.

مرادی تصریح کرد: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی، تنها در روز چهارشنبه هفته گذشته نسبت به روز قبل از آن، شاهد افزایش ۲۸ مگاواتی مصرف برق در استان کرمانشاه بودیم که مصرف برق در استان را در مقایسه با کشور افزایش داد.

وی الگوی تعریف شده برای استان کرمانشاه در مناطق معتدل را ۳۰۰ کیلووات عنوان و اعلام کرد: این الگو برای مناطق گرمسیری استان با توجه به گرمای هوا بیشتر از یک هزار کیلوات است.

مرادی خواستار کاهش مصرف برق شد و تصریح کرد: این موضوع از طریق سرویس کردن و رعایت دمای رفاه کولر آبی، قراردادن سایبان برای آن، استفاده بیشتر از روشنایی طبیعی با کنار زدن پرده‌ها و همچنین استفاده از لامپ‌های کم مصرف محقق خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه در پایان از مشترکان خانگی تقاضا کرد تا با کاهش مصرف خود نظیر سال گذشته تابستانی بدون خاموشی را سپری کنیم و از پاداش خوش مصرفی وزارت نیرو بهره‌مند شوند .

انتهای پیام/

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *