"

موافقت وزارت نیرو با تامین اضطراری آب شهر جدید مهستان البرز

آخرین اخبار

8 تیر 1402 | نفت و انرژی

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان البرز اعلام کرد: معاونت آب و آبفا وزارت نیرو با تامین اضطراری آب شرب شهرجدید مهستان استان البرز موافقت کرد.

به گزارش مملکت ما، داود نجفیان گفت : آب شرب ساکنان شهرجدید مهستان به دلیل خرابی دستگاه های پمپاژ ۲ حلقه چاه این شهر در روزهای اخیر دچار افت فشار شده که با موافقت معاونت آب و آبفا برای جبران این افت فشار به طور موقت ۵۰ لیتر بر ثانیه از محل آب سد طالقان اضافه برداشت خواهیم داشت.

وی بیان کرد: تا پیش از این ۲۰۰ لیتر برثانیه از آب سد طالقان از طریق تصفیه خانه شهرجدید مهستان برداشت می شد که این مقدار به ۲۵۰ لیتر برثانیه افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای البرز گفت : این سهمیه جدید طی امروز و فردا وارد شبکه توزیع آب شهر جدید مهستان می شود و مشکل افت فشار آب این شهر برطرف خواهد شد.

نجفیان تاکید کرد: با تعمیر و نوسازی دستگاه های پمپاژ ۲ حلقه چاه خارج شده از مدار ، وضعیت تامین آب شرب شهرجدید مهستان به حالت عادی باز خواهد گشت.

وی افزود: اضافه برداشت ۵۰ لیتر برثانیه آب سد طالقان تا زمان بازگشت چاه ها به مدار برای شهر جدید مهستان محفوظ خواهد ماند.

وی در خصوص افت فشار آب شرب ساکنان شهرگرمدره کرج گفت : قرار است از محل شبکه انتقال آب سد طالقان به شهرقدس تهران این مشکل برطرف شود که شرکت آبفا استان البرز باید با ایجاد یک خط انتقال این مشکل را مرتفع کند.

انتهای پیام/

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *