"

افزایش ۵ درصدی مصرف بنزین در استان گیلان

14 فروردین 1403 | نفت و انرژی

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان گفت: در مدت ۱۵ روز تعطیلات نوروزی ۸۴ میلیون و ۹۵۲ هزار لیتر بنزین در این استان به مصرف رسید.

به گزارش مملکت ما، مجتبی شکوری اظهار کرد: این میزان مصرف بنزین، مربوط به روزهای ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ تا پایان روز ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۳ است که نزدیک به ۸۵ میلیون لیتر بنزین در این مدت مصرف شد.

وی افزود: مصرف این میزان بنزین طی مدت یادشده نسبت به زمان مشابه سال گذشته حدود پنج درصد افزایش داشته است و از سوی دیگر مصرف بنزین در روزهایی از تعطیلات نوروز امسال به حدود ۲ برابر روزهای عادی رسیده بود.

شکوری ادامه داد: بیشترین میزان مصرف بنزین در ۱۵ روز اخیر در روزهای پنجشنبه نهم فروردین ماه با ۶ میلیون و ۹۰۶ هزار لیتر و شنبه یازدهم فروردین با ۶ میلیون و ۸۹۸ هزار لیتر به ثبت رسیده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان اضافه کرد: روز گذشته نیز(۱۳ فروردین) چهار میلیون و ۹۵۲ هزار لیتر بنزین در گیلان به مصرف رسید که نسبت به سال گذشته ۵.۳۳ درصد افزایش را نشان می دهد.

شکوری از تامین و تحویل سوخت برای ۷۶ سورتی پرواز از فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت در این مدت خبر داد و بیان کرد: از این تعداد پرواز ۷۱ مورد داخلی و پنج مورد خارجی بوده و در مجموع ۳۴ هزار و ۹۰۵ لیتر سوخت از مرکز سوختگیری هواپیمایی شهید اسدپور پخش فرآورده های نفتی استان گیلان تحویل ناوگان هوایی این فرودگاه شده است.

وی همچنین به حضور گشت‌های نوروزی در ایام تعطیلات اشاره و خاطرنشان کرد: در این مدت سرکشی از جایگاه‌های سوخت‌رسانی در استان انجام شد تا مشکلی در ارائه خدمات به مردم به خصوص برای مسافران نوروزی به وجود نیاید.

انتهای پیام/

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *