|

با عرضه کنندگان محصولات سامسونگ و ال‌جی برخورد کنید

با عرضه کنندگان محصولات سامسونگ و ال‌جی برخورد کنید

قرارگاه‌ ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور خواستار برخورد قانونی با عرضه لوازم خانگی «ال‌جی‌» و «سامسونگ» در بازار کشور شد.

به گزارش مملکت ما ، قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی به همراه ۱۱۰ تشکل مردمی و دانشجویی نسبت به اظهارات رئیس جمهور کره جنوبی واکنش نشان داده و در نامه ای به رئیس جمهوری کشورمان عنوان کردند:

« با احترام، همانگونه که مستحضرید در روزهای گذشته شاهد آن بودیم که رئیس جمهور کره جنوبی در اظهاراتی اقدام به نفرت پراکنی علیه کشور عزیزمان ایران نمود و حتی در عملی وقیحانه سفیر ایران در سئول به وزارت خارجه احضار گردید. از این روی لازم است تا مجموعه‌ای از اقدامات از جمله پاسخ اقتصادی به این اتفاقات داده شود.

در همین راستا لازم به یادآوری است که طی تمهیدات و تدابیری که پیش از این اتخاذ شده بود مقرر گردید ورود هرگونه لوازم خانگی کره‌ای از نشان‌های تجاری سامسونگ و ال‌جی به کشور ممنوع شود اما متأسفانه با نگاهی به سطح عرضه کماکان شاهد وفور حضور این محصولات در بازار هستیم که نشان دهنده غفلت جدی در این حوزه است.

این در حالی است که بنا به «قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز» و راه‌اندازی برخی سامانه‌های این حوزه امکان تمیز کالای قاچاق از کالای قانونی در زنجیره تأمین برای برخی از گروه‌های کالایی فراهم شد و بر متولیان امر لازم بود تا با فروش این اقلام در سطح عرضه برخورد کنند که متأسفانه این مهم با گذشت چند سال تاکنون محقق نشده است (هر چند که با توجه به ممنوعیت اعمال شده این دو نشان تجاری مشمول کالای محرز قاچاق می‌گردند و هیچ کالای قانونی از آن‌ها در زنجیره تأمین وجود ندارد).

لذا با توجه به موارد اشاره شده از حضرتعالی تقاضا می‌گردد دستور فرمائید تا دستگاه‌های ذی‌ربط ضمن عمل به مر قانون و جبران قصور گذشته، در اسرع وقت با هرگونه عرضه لوازم خانگی با نشان‌های تجاری یاد شده برخورد کرده تا کشور کره جنوبی به صورت عملی پاسخ این گستاخی را دریافت کند و منافع آنان از بازار کشورمان قطع شود.»

انتهای پیام/

نظرات

پربازدید ترین اخبار