|

افزایش ۵۴ درصدی وصول مالیات

افزایش ۵۴ درصدی وصول مالیات

رییس گروه برنامه‌ریزی و آمار‌های سازمان مالیاتی کشور اعلام کرد: وصول درآمد‌های مالیاتی در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن، ۵۴ درصد بیشتر شد.

به گزارش مملکت ما ، مجتبی امیری رییس گروه برنامه‌ریزی و آمار‌های سازمان مالیاتی اعلام کرد : در سال گذشته ۴۷۰ هزار و ۲۱۴ میلیارد تومان درآمد مالیاتی در منابع مالیات‌های مستقیم، کالا‌ها و خدمات وصول شده که این رقم تحقق ۱۰۳ درصدی نسبت به رقم مصوب قانون بودجه داشته است.

وی افزود: از مجموع وصولی درآمد‌های مالیاتی، بیش از ۲۹۳ هزار میلیارد تومان مربوط به مالیات‌های مستقیم با ۷۰ درصد تحقق نسبت به بودجه و ۳۶ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده است.

رییس گروه برنامه‌ریزی و آمار‌های سازمان مالیاتی با بیان اینکه مالیات‌های مستقیم شامل مالیات بر اشخاص حقوقی، مالیات بر درآمد و مالیات بر ثروت می‌شود، گفت: همچنین مالیات اشخاص حقوقی در همین مدت ۱۸۹ هزار میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۶۲ درصدی را نشان می‌دهد.

امیری اضافه کرد: ۸۴ هزار میلیارد تومان سهم مالیات بر درآمد‌ها وصول شد که این مالیات‌ها شامل مالیات حقوق کارکنان بخش عمومی و خصوصی، مالیات مشاغل، مستغلات، متفرقه درآمد، درآمد‌های حاصل از رسیدگی پرونده‌های مالیاتی مراکز درمانی مربوط به عملکرد سال‌های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ است.

وی با بیان اینکه مالیات بر ثروت ۱۹ هزار میلیارد تومان وصول شد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۱۴ هزار میلیارد تومان بوده است، رشد ۳۶ درصدی را نشان می‌دهد.

رییس گروه برنامه‌ریزی و آمار‌های سازمان مالیاتی کشور ادامه داد: ۱۷۶ هزار میلیارد تومان مربوط به وصولی مالیات در بخش کالا‌ها و خدمات با ۸۴ درصد تحقق نسبت به بودجه و ۵۱ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

به گفته امیری، در سال گذشته حدود ۱۱۰ هزار میلیارد تومان عوارض به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۷۰ درصدی داشته است.

انتهای پیام/

نظرات

پربازدید ترین اخبار