|

آلمان، جاده با قابلیت شارژ بی‌سیم خودرو می‌سازد

آلمان، جاده با قابلیت شارژ بی‌سیم خودرو می‌سازد

برای اولین بار در آلمان، شهر بالینگن(Balingen) میزبان یک جاده شارژ بی‌سیم برای وسایل نقلیه الکتریکی عمومی و خصوصی می‌شود.

به گزارش مملکت ما به نقل از بیزنس وایر، اولین پروژه جاده بی‌سیم عمومی آلمان از جدیدترین فناوری برتر تامین کننده شارژ بی‌سیم خودروهای الکتریکی درون جاده برای شارژ خودروهای برقی تجاری و مسافربری استفاده می‌کند.

این جاده می‌تواند یک اتوبوس برقی را که در حال حرکت در این مسیر است، به خوبی شارژ کند.

شرکت سازنده این فناوری موسوم به الکتریون(Electreon) یک شرکت بزرگ است که راه حل‌های شارژ بی‌سیم را برای وسایل نقلیه الکتریکی ارائه می‌دهد. فناوری القایی این شرکت موفق به کسب چندین جایزه شده است و یکی از سازگارترین، مقیاس‌ پذیرترین و جذاب‌ترین راه‌ها برای شارژ بی‌سیم وسایل نقلیه برقی است.

این فناوری، خودروهای برقی را به صورت پویا یعنی هنگامی که در حال حرکت هستند و همچنین به صورت استاتیک یعنی در حالی که ساکن هستند، شارژ می‌کند تا نیاز به توسعه ظرفیت باتری‌ها در وسایل نقلیه برقی را کاهش دهد، اضطراب محدودیت بُرد را از بین ببرد، هزینه کلی مالکیت وسایل نقلیه برقی را کاهش دهد و خودروهای برقی را به شکل سریع و ایمن شارژ کند.

پلتفرم شارژ این شرکت موسوم به CaaS با شهرها و ناوگان‌های حمل و نقل برقی کار می‌کند تا امکان تبدیل ناوگان عمومی، تجاری و خودران به وسایل نقلیه الکتریکی را با هزینه کم و بدون وقفه فراهم کند.

شرکت الکتریون با همکاری شرکت EnBW که ارائه‌دهنده برتر در زمینه زیرساخت شارژ وسایل نقلیه الکتریکی در آلمان است، یک سیستم جاده الکتریکی(ERS) به طول یک کیلومتر در امتداد یک جاده خواهد ساخت که در آن دو ایستگاه شارژ ثابت نیز تعبیه می‌شود.

این فناوری در دو مرحله در شهر بالینگن معرفی خواهد شد. مرحله اول، یک مسیر ۴۰۰ متری با دو ایستگاه شارژ ثابت خواهد بود و در مرحله دوم ۶۰۰ متر به طول این جاده شارژ بی‌سیم اضافه می‌شود.

این طرح پس از آزمایش موفقیت آمیز فناوری شرکت الکتریون در شهر کارلسروهه که با مشارکت شرکت EnBW انجام شد، اجرایی می‌شود که طی آن یک جاده شارژ بی‌سیم یا برقی در مرکز آموزشی شرکت EnBW در این شهر ساخته شد که در ساعات اوج مصرف به یک اتوبوس عمومی مجاور نیرو می‌دهد.

شرکت الکتریون ۳.۴ میلیون دلار برای انجام پروژه جدید راه‌اندازی زیرساخت شارژ بی‌سیم پویا و ثابت خود در شهر بالینگن دریافت می‌کند.

دکتر ماکسیمیلیان آرنولد که از طرف شرکت EnBW بر بخش پژوهشی این پروژه نظارت می‌کند، مشتاق اجرای به موقع این پروژه است و می‌گوید: اجرای این پروژه در بالینگن نشان می‌دهد که ما چقدر نوآور و پیوسته در حال ترویج استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی در آلمان هستیم. ما رویکردی جامع داریم و می‌خواهیم شارژ بی‌سیم را از نظر فنی برای حمل و نقل عمومی آلمان مناسب سازی کنیم. کار ما همچنین شامل متقاعد کردن مقامات، اپراتورهای شبکه انرژی، اپراتورهای اتوبوس و عموم مردم و آگاه کردن آنها نسبت به این فرصت‌ها است.

وی افزود: ما به عنوان یک ارائه دهنده پیشروی نوآوری در زمینه زیرساخت شارژ بی‌سیم وسایل نقلیه الکتریکی خوشحالیم که بخشی از این پروژه امیدوار کننده با شرکایی مانند الکتریون و موسسه فناوری کارلسروهه هستیم.

دکتر آندریاس ونت، مدیرعامل الکتریون می‌گوید: هدف این پروژه تنها باز کردن راه شارژ بی‌سیم برای عموم در آلمان نیست. جنبه‌های مهم دیگر آن شامل توسعه و استفاده از ابزاری است که به برنامه‌ریزان حمل و نقل عمومی در محل نصب زیرساخت‌های القایی برای یک شهر یا منطقه خاص کمک می‌کند.

وی افزود: ما قبلاً در پروژه مشترک کارلسروهه خود با شرکت EnBW نشان داده‌ایم که استفاده از شارژ پویای بی‌سیم چقدر مؤثر، ایمن و آسان است. ما امیدواریم که این شروعی برای بسیاری از پروژه‌های دیگر در جاده‌های عمومی و خصوصی در آلمان باشد.

انتهای پیام/

نظرات