|

قیمت جهانی طلا اندکی افزایش یافت

قیمت جهانی طلا اندکی افزایش یافت

بازار طلای جهانی با کاهش بیش از حد انتظار تورم در آمریکا در ماه فوریه دوباره در حال آزمایش مقاومت در برابر ۲۰۰۰ دلار در هر اونس است.

به گزارش مملکت ما ، وزارت بازرگانی ایالات‌ متحده اعلام کرد که شاخص قیمت اصلی هزینه‌های مصرف شخصی آن در ماه گذشته در مقایسه با افزایش ۰.۵ درصدی ژانویه، ۰.۲ درصد افزایش یافته است. این داده‌ها اندکی ضعیف‌تر از حد انتظار بود، زیرا اقتصاددانان افزایش ۰.۴ درصدی را پیش‌بینی کرده بودند. همچنین، تورم مخارج مصرف شخصی در ۱۲ ماه گذشته ۴.۶ درصد و کمتر از انتظارات افزایش یافت و در ۴.۷ درصد ثابت ماند.

قیمت طلا در روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار به ۱۹۶۹ دلار و ۷۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز به ۱۹۷۰ دلار و ۷۰ سنت رسید.

بازار طلا در واکنش اولیه خود به آخرین داده‌های تورم شاهد برخی حرکت‌های جدید است و تحلیل گران انتظار صعود را دارند. قیمت آتی طلا در ژوئن آخرین بار با ۰.۳ درصد افزایش در روز، با ۲۰۰۳ دلار و ۷۰ سنت در هر اونس معامله شد.

نتایج بررسی نشان داده است که بازارها تقریباً ۵۴ درصد احتمال دارند که بانک مرکزی ایالات‌متحده پس از جلسه ماه مه، نرخ‌های بهره را بدون تغییر باقی بگذارد.

این گزارش نشان می‌دهد که کاهش فشارهای تورمی در حالی رخ می‌دهد که فعالیت‌های اقتصادی همچنان کند می‌شوند و مصرف‌کنندگان کمتر خرید و بیشتر پس‌انداز می‌کنند.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، در این گزارش آمده است که هزینه‌های شخصی در ماه فوریه در مقایسه با افزایش ۱.۸ درصدی ژانویه ۰.۲ درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/

نظرات

پربازدید ترین اخبار