|

افزایش ۲۵ درصدی وام ازدواج

افزایش ۲۵ درصدی وام ازدواج

معاون وزارت ورزش و جوانان با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی وام ازدواج، گفت: انتظار این بود مجلس وام ازدواج را بیشتر از این افزایش دهد.

به گزارش مملکت ما ، وحید یامین پور معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی وام ازدواج برای سال ۱۴۰۲، اظهار کرد: بنا بر اعلام نمایندگان مجلس، وام ازدواج برای سال ۱۴۰۲ افزایش ۲۵ درصدی داشته و مبلغ این وام برای دختران زیر ۲۳ سال و پسران زیر ۲۵ سال ۲۰۰ میلیون تومان و برای سایرین ۱۵۰ میلیون تومان در کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب شده است.

وی با بیان اینکه این مبلغ فعلا در کمیسیون اجتماعی تصویب شده است و برای تبدیل شدن به قانون نیاز به تصویب در کمیسیون تلفیق دارد، تصریح کرد: انتظار این بود که مجلس وام ازدواج را بیش از این افزایش دهد چراکه هرچند از نظر ریالی تا ۲۵ درصد افزایش داشته، ولی با محاسبه تورم و قدرت خرید عملا این تسهیلات کمک کمتری برای زوج‌های جوان نسبت به سال ۱۴۰۱ دارد.

یامین پور در پایان سخنان خود تاکید کرد: امیدوارم در کمیسیون تلفیق به خصوص برای زوج و زوجه زیر ۲۵ سال این رقم افزایش یابد.

مبلغ وام ازدواج در سال جاری (۱۴۰۱) برای دختران زیر ۲۳ سال و پسران زیر ۲۵ سال ۱۵۰ میلیون تومان و برای سایرین ۱۲۰ میلیون تومان است.

انتهای پیام/

نظرات

پربازدید ترین اخبار