|

۳۵ درصد تهرانی‌ها تحت پوشش بیمه سلامت هستند / ۴۵ میلیون نفر در کل کشور تحت پوشش اند

۳۵ درصد تهرانی‌ها تحت پوشش بیمه سلامت هستند / ۴۵ میلیون نفر در کل کشور تحت پوشش اند

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بر اساس اطلاعات سامانه ها وپایگاه‌های بر خط ، تعداد بیمه شدگان زیر پوشش سلامت بین ۴۴ تا ۴۵ میلیون نفر در کشور هستند.

به گزارش مملکت ما ، مهدی رضایی شامگاه یکشنبه در حاشیه برگزاری اجلاس منطقه ۶ کشوری بیمه سلامت در خانه معلم شهر دماوند اظهار داشت:برای سه دهک یک، ۲ و سه بیمه سلامت رایگان است و در حال حاضر با مشکل پرداخت حق بیمه دهک چهار تا ۱۰ مواجه هستیم که منجر به ریزش ۵ تا ۶ میلیون نفر بیمه شده ای است که توانایی پرداخت حق بیمه را ندارند و جمعیت بیمه شدگان به ۳۸ و نیم میلیون نفر تقلیل پیدا خواهد کرد.
وی ادامه داد: بیمه شدگان دهک ۴ تا ۱۰ جزو بیمه شدگان نامعتبر هستند که به دلیل پرداخت نکردن حق بیمه ای که قانون در نظر گرفته ،برای ادامه بیمه سلامت مراجعه نکردند که باید برای حل این مشکل تدبیری اندیشیده بشود.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران خاطرنشان کرد : بیمه سلامت آمادگی دارد که همزمان با اجرای طرح پزشک خانواده در کشور توسط وزارت بهداشت بار تامین مالی این طرح را دوشادوش وزارت بهداشت در شهرستان هایی که این طرح اجرا شده را بر عهده بگیرد.
رضایی ادامه داد: طرح پزشک خانواده تاکنون در ۵۷ شهر کشور آغاز و در حال اجرا است و بر اساس برنامه ریزی انجام شده این طرح در سایر شهرستان های کشور در حال توسعه است و سازمان بیمه سلامت برای حمایت مالی از این طرح آمادگی دارد.
این مسئول با اشاره به عملکرد بیمه سلامت در استان‌های تهران، البرز و قم، توضیح داد: تداوم و افزایش خدمت رسانی به بیماران خاص و صعب العلاج ،افزایش شناسایی و ثبت مشخصات بیماران در بسته های خدمتی و شناسایی و افزایش تعداد مراکز طرف قرار داد در خدمت رسانی به ناباروی و توان بخشی این سه استان به نحو مطلوبی اجرا شده است.
رضایی ادامه داد: در حوزه استفاده از تحلیل داده‌های الکترونیک و بررسی خدمت رسانی در بخش های بستری بیمارستان ها نیز گزارشات خوبی در استان‌های تهران، البرز و قم اعلام شده است.
وی افزود: اعتبارات مربوط به هزینه های دارویی افزایش داشته و مشکلاتی برای بیمه شدگان ایجاد کرده که باید تمهداتی برای رفع این مشکل اندیشید.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به آمار بیمه شدگان در سه استان ، توضیح داد: در شهر تهران ۳۵ درصد در استان قم ۴۵ درصد و در استان البرز ۵۰ درصد تحت پوشش بیمه سلامت هستند.
رضایی ادامه داد: خدمات بر اساس خدمات پایه ای است که در شورای عالی بیمه تعریف می شود به صورت عمومی بیمه سلامت در بخش های دولتی تا ۹۰ درصد هزینه های بستری را پوشش می دهد و در بخش سرپایی ۷۰ درصد هزینه را متقبل می شود.
وی ادامه داد: براساس لیست خدمات ۵ هزار و ۴۰۰ خدمت در بیمه سلامت به افراد تحت پوشش ارائه می شود که در بخش سرپایی و بستری میزان پرداختی از سوی بیمار متفاوت است.
مدیر کل بیمه سلامت استان تهران: بیش از ۱۰شهرستان استان، تهران تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند
علیرضا نمازی در حاشیه برگزاری اجلاس منطقه ۶ کشوری بیمه سلامت اظهار داشت: در حال حاضر شهرستان های پردیس، دماوند، فیروز کوه، پاکدشت، شهریار، اسلامشهر، شهر قدس، قرچک، بهارستان، شعبه شمیرانات، انقلاب و جنوب تهران در شهر ری ادارات بیمه سلامت فعال و در حال خدمات رسانی هستند.
وی توضیح داد: استان تهران یکی از استان های بزرگ کشور در بحث جمعیتی هست در حدود ۱۶ شهرستان دارد و با برنامه ریزی انجام شده درنظر داریم که ادارات بیمه سلامت را در تمام شهرستان ها ی استان تهران فعال کنیم.
مدیر کل بیمه سلامت استان تهران گفت: از سال گذشته با کمک روسا و معاونان بیمه سلامت این امکانات برای خدمات رسانی بهینه مهیا شد.
نمازی یادآور شد: دفتر بیمه سلامت در شهر پردیس از دو هفته گذشته فعال شده و خدمات رسانی خوب و با کیفیتی در پردیس و سایر شهرستان های استان تهران در دست اقدام و اجرا است و در حال حاضر ۴ میلیون ۷۰۰ هزار نفر در استان تهران تحت پوشش بیمه سلامت کشور هستند.

انتهای پیام/

نظرات

پربازدید ترین اخبار