|

نفت از صعود بازماند

نفت از صعود بازماند

قیمت نفت پس از افزایشی که روز گذشته داشت، در معاملات روز سه شنبه عقب نشینی کرد.

به گزارش مملکت ما، بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با چهار سنت معادل ۰.۰۵ درصد کاهش، به ۷۲ دلار و ۷۷ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات نفت برنت با ۳۰ سنت کاهش، به ۷۷ دلار و ۸۲ سنت در هر بشکه رسید.

تینا تِنگ، تحلیلگر شرکت "سی ام سی مارکتس" در این باره اظهار کرد: با وجود این که ریسکها در سیستم بانکی، به قوت خود باقی مانده است، خرید ارزان در بازار نفت، می تواند روند فراگیر در کوتاه مدت باشد. شاخص مدیران خرید بخش تولید و خدمات چین، محرک اقتصادی بزرگی برای قیمتهای نفت خواهد بود و آمار مثبت، به احتمال زیاد، دورنمای تقاضا را بهبود می بخشد.

ترکیه در واکنش به یک حکم بین المللی که تائید کرد موافقت بغداد برای صادرات نفت از منطقه کردستان این کشور لازم است، دریافت نفت از طریق خط لوله از این منطقه را متوقف کرد. تحولات مذکور باعث شد قیمت نفت روز سه شنبه با سریعترین روند در بیش از چهار ماه گذشته، صعود کند.

قیمت نفت همچنان از سیگنالهای بهبود تقاضای چین، حمایت یافته است. واحد تحقیقات شرکت ملی نفت چین (CNPC) پیش بینی کرد واردات نفت چین در سال ۲۰۲۳، به میزان ۶.۲ درصد رشد کرده و به ۵۴۰ میلیون تن می‌رسد.

تحلیلگران در نظرسنجی رویترز پیش بینی کردند ذخایر نفت آمریکا هفته گذشته حدود ۲۰۰ هزار بشکه رشد کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، آمار هفتگی ذخایر نفت و فرآورده‌های نفتی آمریکا، روز سه شنبه از سوی موسسه امریکن پترولیوم و روز چهارشنبه از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/

نظرات