|

صادرات ۹۰ درصد خاویار ایران

صادرات ۹۰ درصد خاویار ایران

مدیر امور ماهیان خاویاری گلستان گفت: به طور متوسط در مراکز سه گانه ماهیان خاویاری کشور سالانه دو تن خاویار پرورشی استحصال می‌شود که ۹۰ درصد تولیدات صادر می‌شود.

به گزارش مملکت ما ، سید مصطفی عقیلی نژاد اظهارکرد: سه مرکز آشوراده گلستان، بابلسر مازندران و انزلی گیلان با برخورداری از تیم‌های مجرب و با تجربه وظیفه فرآوری ماهیان خاویاری و خاویار را برعهده دارند و به سبب چند دهه فعالیت در این حوزه دارای کد اتحادیه اروپا بوده و همه استانداردهای لازم برای صادرات تولید را دارا هستند.

مدیر امور ماهیان خاویاری گلستان گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر مقوله صید تجاری ممنوع است، فعالیت‌های فرآوری این مرکز منحصر به ماهیان خاویاری پرورشی می‌شود که غالباً در استان‌های گیلان، مازندران و فارس مستقر هستند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر سالانه دو تن خاویاری در این مراکز تولید شده که ۹۰ درصد این محصول به کشورهای شرق آسیا، آمریکا و اتحادیه اروپا صادر می‌شود.

عقیلی نژاد افزود: دریای خزر بهترین زیستگاه ماهیان خاویاری در جهان محسوب می‌شود و به سبب شرایط اقلیمی و کیفیت آب لقب کیفی ترین گوشت و خاویاری جهان به تولیدات این منطقه تعلق دارد و خاویاری استحصالی از این منطقه رقیبی در سایر مناطق جهان نداشته و همه مشتریان و مصرف کنندگان به این امر اذعان دارند.

انتهای پیام/

نظرات