|

روز صعودی بورس

روز صعودی بورس

شاخص بورس در روز میانی هفته با رشد ۲ هزار واحدی همراه بود.

به گزارش مملکت ما ، شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (دوشنبه، ۲۴ بهمن‌ماه) با ۲ هزار و ۲۹۸ واحد افزایش در ارتفاع یک میلیون و ۵۴۸ هزار واحدی ایستاد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شاخص هم‌وزن با یک هزار و ۹۲۶ واحد افزایش به ۴۸۲ هزار و ۷۷۹ واحد و شاخص قیمت با یک هزار و ۱۴۲ واحد رشد به ۲۸۶ هزار و ۴۰۷ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از هفت میلیارد و ۶۲۴ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۰ هزار و ۶۴۶ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۹۷۷ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۸۶۳ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۵۳۳ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۴۳۳ واحد و ذوب آهن اصفهان (ذوب) با ۲۶۱ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۸۶۸ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۲۶۵ واحد، سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی (وصندوق) با ۲۴۳ واحد، مبین انرژی خلیج فارس ( مبین) با ۲۳۶ واحد و مخابرات ایران (اخایر) با ۲۱۱ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شد.

بر پایه این گزارش، امروز نماد سیمان اردستان (اردستان)، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر)، نوش مازندران (غنوش)، ذوب آهن اصفهان (ذوب)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) و پالایش نفت اصفهان (شپنا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۵۶۵ میلیون و ۹۰۱ هزار برگه سهم به ارزش ۲ هزار و ۷۵۶ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۷۴ واحد افزایش داشت و به ۲۰ هزار و ۱۷۰ واحد رسید.

در این بازار بیش از ۶ میلیارد و ۶۰۵ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۲۲۳ هزار و ۲۶ نوبت بود.

پلیمر آریاساسول (آریا)، مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، بهمن دیزل (خدیزل)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس) و پویا زرکان آق دره (فزر) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

همچنین مدیریت انرژی امید تابان هور (وهور)، پتروشیمی مارون (مارون)، پخش البرز (پخش)، پاکدیس (غدیس)، توریل (توکاریل) و پالایش نفت لاوان (شاوان) با تاثیر منفی بر این شاخص همراه بودند.

انتهای پیام/

نظرات

پربازدید ترین اخبار