|

احداث چهار شهرک صنعتی جدید در کشور

احداث چهار شهرک صنعتی جدید در کشور

طبق اعلام سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، با تصویب ایجاد ۴ شهرک صنعتی جدید در استان‌های اصفهان، سمنان، کردستان و مرکزی در جلسه هیات دولت، ۳۳۱۱ هکتار به اراضی در اختیار شهرک‌های صنعتی کشور اضافه خواهد شد.

به گزارش مملکت ما ، بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، شهرک صنعتی تبدیلات گازی در شهرضای استان اصفهان با ۹۸ هکتار مساحت و شهرک صنعتی شماره ۲ شاهرود در استان سمنان با ۵۰۰ هکتار مساحت ایجاد خواهند شد. همچنین، شهرک صنعتی بزرگ کردستان در دیواندره استان کردستان به مساحت ۷۱۳ هکتار و شهرک صنعتی شهید سلیمانی در زرندیه استان مرکزی نیز با ۲۰۰۰ هکتار مساحت ایجاد می‌شوند.

در حال حاضر با تهیه و ارسال گزارش ضرورت ایجاد و مکان‌یابی شهرک یا ناحیه صنعتی به لحاظ فنی و اقتصادی توسط شرکت‌ شهرک‌های صنعتی هر استان‌ و پس از بررسی و بازدید میدانی کارشناسان معاونت فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، گزارش اظهارنظر کارشناسی به هیئت مدیره ارائه و در صورت تأیید مورد تصویب قرار می‌گیرد.

مطابق ضوابط و مقررات قانونی و مفاد بند ۸ قانون راجع به تاسیس شرکت شهرک‌های صنعتی ایران، مجمع عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی ایران موظف است با توجه به سیاست‌های دولت و با تصویب هیئت دولت برای افزایش تعداد شهرک‌های صنعتی اقدامات لازم را انجام دهد. همچنین مجمع عمومی شرکت های تابعه (هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران) می‌تواند با توجه به نیاز و ضرورت نسبت به توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی مصوب اقدام کند.

از طرف دیگر به استناد مفاد قانون حمایت از ایجاد نواحی صنعتی روستایی، مصوبه هیئت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌عنوان مجمع عمومی شرکت‌های استانی تابعه، شرط لازم برای تصویب نواحی صنعتی جدید با وسعت زیر ۵۰ هکتار و تصویب نهایی آن مشروط به تایید و اخذ مصوبه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان است.

گفتنی است سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن ۵۱۰ شهرک و ۳۴۱ ناحیه صنعتی و پنج منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌ برداری، ۸۶ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، شش شهرک فناوری، ۴۰ مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، دو مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، ۱۰۰‌ هزار و ۵۸ قرارداد منعقد شده و بهره ‌برداری از ۴۹هزار و ۸۸۲ واحد صنعتی و ۳۲۷۰ واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم ۹۹۸ هزار و ۵۹۵ نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.

انتهای پیام/

نظرات

پربازدید ترین اخبار